Gothaer ubezpieczenia

Obecne Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń do 30 września 2012 funkcjonowało jako Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń. Początki firmy datuje się na rok 1990.

Gothaer – historia firmy

W 2011 roku inwestorem towarzystwa został niemiecki koncern ubezpieczeniowy Gothaer, który dysponuje blisko 100% udziałów w kapitale spółki.

Struktura Gothaer oparta jest na dwóch równoległych pionach, działających na rzecz klientów zarówno indywidualnych jak i biznesowych.

Klientom indywidualnym Gothaer oferuje takie produkty jak: ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, osobowe i odpowiedzialności cywilnej. Natomiast produkty dedykowane klientom korporacyjnym przeznaczone są głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw o profilach: produkcyjnym, handlowym i usługowym.

Gothaer prężnie działa również w dziedzinie energetyki odnawialnej: deweloperów i właścicieli farm wiatrowych, oferując (jako jedyne na polskim rynku towarzystwo) produkty ubezpieczeniowe stworzone z myślą o tym segmencie.

Gothaer TU SA dysponuje siecią dystrybucji o ogólnopolskim zasięgu i współpracuje z ponad 2300 agentami ubezpieczeniowymi. Od 1 września 2012 roku stanowisko prezesa zarządu towarzystwa piastuje jest Anna Włodarczyk-Moczkowska.

Gothaer – oferta ubezpieczeniowa

Spółka oferuje swoim Klientom bogaty pakiet produktów ubezpieczeniowych w takich obszarach jak:

  • ubezpieczenia samochodu
  • ubezpieczenia majątku
  • ubezpieczenia osobowe
  • ubezpieczenia turystyczne
  • ubezpieczenia rolne
  • ubezpieczenia firmy

Część z powyższych produktów dostępna jest on-line.

Komentarze

Dodaj komentarz