Europejski Fundusz Leasingowy – co to EFL i jak działa?

EFL to inaczej Europejski Fundusz Leasingowy S.A. Początki działalności EFL datują się na rok 1991, dzięki czemu jest to jedna z najdłużej działających firm leasingowych w Polsce.

Co to jest EFL – początki działalności

Niemal od początków swojej działalności EFL należała do firm wyznaczających nowe trendy i kierunki rozwoju dla całego sektora. Od roku 2001 EFL stanowi część globalnej grupy finansowej  Crédit Agricole.

Aktualnie EFL to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej konkurencyjnych firm sektora leasingowego w Polsce. Oferta firmy skupia się przede wszystkim na takich rozwiązaniach jak leasing, pożyczki, faktoring a także różnego rodzaju produkty dodatkowe. Jedną z ważniejszych części oferty firmy jest leasing samochodów osobowych oraz dostawczych, a także maszyn, urządzeń i sprzętu IT. Firma kooperuje na szeroką skalę z producentami i dostawcami sprzętu, a także oprogramowania komputerowego.

Europejski Fundusz Leasingowy – statystyki

Łącznie EFL posiada 77 placówek oraz 2500 placówek partnerskich. Liczba klientów korzystających z usług firmy wynosi 245 tysięcy, wliczając w to zarówno firmy i korporacje, jak i klientów indywidualnych. 

EFL a Klienci

Do grona regularnych klientów firmy EFL zaliczają się zarówno przedstawiciele sektora MŚP, jak i różnorodni klienci korporacyjni i instytucjonalni. Od wielu lat EFL jest ważnym członkiem Związku Polskiego Leasingu (ZPL), forum ekonomicznego Lewiatan a także Fundacji Centrum PPP. Firma współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi oraz innego rodzaju podmiotami.

Co oferuje EFL?

Podstawowym elementem oferty EFL są rozwiązania finansowe z zakresu leasingu, pożyczek, wynajmu długoterminowego oraz faktoringu. Firma oferuje między innymi leasing samochodów dostawczych oraz osobowych, leasing i wynajem maszyn i urządzeń, a także sprzętu IT, w również różnych rodzajów oprogramowania. EFL jest właścicielem firmy Carefleet SA, będącej liderem branży w zakresie wynajmu długoterminowego, a także firmy Eurofactor, która specjalizuje się w szeroko rozumianych usługach factoringowych.

EFL w branży

EFL należy do takich branżowych organizacji jak między innymi Związek Polskiego Leasingu, Konfederacja Lewiatan a także Fundacja Centrum PPP. Firma współpracuje również z partnerami grupy CA, w tym między innymi z  Credit Agricole Bank Polska.

EFL wspiera przedsiębiorców

EFL już prawie 15 lat współpracuje z takimi organizacjami jak Europejski Bank Inwestycyjny (EIB), Europejski Bank Odbudowy I Rozwoju (EBRD) czy też Bank Rozwoju Rady Europy (CEB). Dzięki zaawansowanej kooperacji z tak poważnymi partnerami a także ogromnemu kapitałowi EFL jest w stanie zaoferować polskim przedsiębiorcom wiele rozmaitych form wsparcia finansowego, które nieodmiennie cechują się wysoką efektywnością a także atrakcyjnymi warunkami finansowymi.

Komentarze

Dodaj komentarz