Europejski Fundusz Leasingowy – co to EFL i jak działa?

EFL to inaczej Europejski Fundusz Leasingowy S.A. Początki działalności EFL datują się na rok 1991, dzięki czemu jest to jedna z najdłużej działających firm leasingowych w Polsce.

Co to jest EFL – początki działalności

Niemal od początków swojej działalności EFL należała do firm wyznaczających nowe trendy i kierunki rozwoju dla całego sektora. Od roku 2001 EFL stanowi część globalnej grupy finansowej  Crédit Agricole.

Wyprzedaż rocznika 2023 już trwa! Sprawdź gdzie znajdziesz największe rabaty

Wyprzedaż rocznika 2023

Aktualnie EFL to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej konkurencyjnych firm sektora leasingowego w Polsce. Oferta firmy skupia się przede wszystkim na takich rozwiązaniach jak leasing, pożyczki, faktoring a także różnego rodzaju produkty dodatkowe. Jedną z ważniejszych części oferty firmy jest leasing samochodów osobowych oraz dostawczych, a także maszyn, urządzeń i sprzętu IT. Firma kooperuje na szeroką skalę z producentami i dostawcami sprzętu, a także oprogramowania komputerowego.

Europejski Fundusz Leasingowy – statystyki

Łącznie EFL posiada 77 placówek oraz 2500 placówek partnerskich. Liczba klientów korzystających z usług firmy wynosi 245 tysięcy, wliczając w to zarówno firmy i korporacje, jak i klientów indywidualnych. 

EFL a Klienci

Do grona regularnych klientów firmy EFL zaliczają się zarówno przedstawiciele sektora MŚP, jak i różnorodni klienci korporacyjni i instytucjonalni. Od wielu lat EFL jest ważnym członkiem Związku Polskiego Leasingu (ZPL), forum ekonomicznego Lewiatan a także Fundacji Centrum PPP. Firma współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi oraz innego rodzaju podmiotami.

Co oferuje EFL?

Podstawowym elementem oferty EFL są rozwiązania finansowe z zakresu leasingu, pożyczek, wynajmu długoterminowego oraz faktoringu. Firma oferuje między innymi leasing samochodów dostawczych oraz osobowych, leasing i wynajem maszyn i urządzeń, a także sprzętu IT, w również różnych rodzajów oprogramowania. EFL jest właścicielem firmy Carefleet SA, będącej liderem branży w zakresie wynajmu długoterminowego, a także firmy Eurofactor, która specjalizuje się w szeroko rozumianych usługach factoringowych.

EFL w branży

EFL należy do takich branżowych organizacji jak między innymi Związek Polskiego Leasingu, Konfederacja Lewiatan a także Fundacja Centrum PPP. Firma współpracuje również z partnerami grupy CA, w tym między innymi z  Credit Agricole Bank Polska.

EFL wspiera przedsiębiorców

EFL już prawie 15 lat współpracuje z takimi organizacjami jak Europejski Bank Inwestycyjny (EIB), Europejski Bank Odbudowy I Rozwoju (EBRD) czy też Bank Rozwoju Rady Europy (CEB). Dzięki zaawansowanej kooperacji z tak poważnymi partnerami a także ogromnemu kapitałowi EFL jest w stanie zaoferować polskim przedsiębiorcom wiele rozmaitych form wsparcia finansowego, które nieodmiennie cechują się wysoką efektywnością a także atrakcyjnymi warunkami finansowymi.

Komentarze

Dodaj komentarz