Jak zmniejszyć cenę ubezpieczenia OC? 5 sprawdzonych sposobów

Jeśli jesteś kierowcą, to nie ma sposobu na to, byś uniknął płacenia obowiązkowych składek polisy OC, chyba że chcesz działać niezgodnie z prawem. Są jednak sposoby na to, byś płacił za nie mniej. Jak to możliwe? Przeczytasz o tym w tekście, w którym przedstawiliśmy 5 sprawdzonych sposobów na tańsze OC!

Czy wiesz, że zakres ochrony ubezpieczenia OC jest taki sam w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym? A mimo tego, oferty różnią się od siebie cenowo, a rozbieżność między najtańszą a najdroższą składką bywa spora! Jak więc znaleźć tę najtańszą ofertę? Jak zmniejszyć cenę ubezpieczenia OC? Sprawdź nasze sposoby!

Porównaj oferty ubezpieczeń

Kalkulator ubezpieczenia samochodu, jak np. https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac to doskonałe narzędzie, które pomoże Ci zapłacić mniej za polisę OC! Po wpisaniu odpowiednich danych dotyczących kierowcy oraz pojazdu, otrzymasz zestawienie kilkudziesięciu ofert ubezpieczenia OC i AC. Dzięki temu porównasz oferty dostępne na rynku od wszystkich ubezpieczycieli! Będą one posegregowane cenowo – na szczycie zestawienia znajdziesz najtańszą ofertę. Dodatkowo zyskasz dostęp do szczegółów oferty – jednym kliknięciem poznasz zakres ubezpieczenia i możliwość zakupu dodatkowej, dobrowolnej polisy. Pamiętaj – to, że Twój obecny ubezpieczyciel zaproponował Ci atrakcyjny produkt, nie znaczy, że u konkurencji nie znajdziesz niższych składek. Cały proces porównania ubezpieczeń samochodowych to tylko kilka minut, dlatego naprawdę warto z tego skorzystać!

Znajdź współwłaściciela pojazdu

Jeśli jesteś młodym kierowcą, to zdążyłeś już pewnie zauważyć, że towarzystwa ubezpieczeniowe nie wyciągają do Ciebie pomocnej dłoni. Składki polisy OC dla amatorów czterech kółek są bardzo wysokie! W takiej sytuacji pomyśl o skorzystaniu ze zniżek doświadczonego kierowcy. Nie musi to być osoba, z którą jesteś spokrewniony. Jeśli w gronie Twoich bliskich jest osoba posiadająca spory staż za kółkiem i może się pochwalić zgromadzonymi zniżkami za bezszkodowość, to wiedz, że Ty również możesz z nich skorzystać! Wystarczy, że osoba ta zgodzi się zostać współwłaścicielem Twojego pojazdu. Jest jednak pewien haczyk – jeśli spowodujesz jakąś szkodę na drodze, to współwłaściciel również straci część swoich zniżek.

Wybierz odpowiedni sposób płatności

Może się zdarzyć, że w momencie, kiedy Twoja obecna polisa OC traci ważność, Twój portfel świeci pustkami. Wówczas będziesz chciał się skusić na zakup ubezpieczenia na raty. Pamiętaj, że nie jest to najlepszy pomysł. Rozkładając zapłatę polisy na raty, zapłacisz więcej – nawet o kilkaset złotych! Zadbaj więc o to, by dysponować odpowiednią kwotą w całości. Pamiętaj, że co się odwlecze, to nie uciecze, a w przypadku polisy OC – dodatkowo wzrośnie wysokość składki.

Kup ubezpieczenie w pakiecie

Zakup produktów w duecie to świetny wybór! Kupując dodatkowe ubezpieczenie, np. nieruchomości, możesz zyskać nawet 20% na zakup polisy OC. Wskazany jest również zakup pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych – to również się opłaca! Jeśli więc potrzebujesz nabyć jakiś dodatkowy produkt, to zrób to w tym samym czasie, kiedy termin Twojego OC zbliża się ku końcowi, a na pewno dobrze na tym wyjdziesz.

Zbieraj zniżki za bezszkodową jazdę!

To właśnie wysokość wypracowanych zniżek jest głównym czynnikiem wpływającym na obniżenie ceny ubezpieczenia OC. Korzystając z kalkulatora ubezpieczenia samochodu, również będziesz musiał o tym wspomnieć, dlatego warto, byś od pierwszych chwil za kółkiem jeździł ostrożnie i przestrzegał zasad ruchu drogowego. Zbieranie zniżek za bezszkodową jazdę zostanie docenione przez towarzystwa ubezpieczeniowe, które może Ci przyznać nawet 70% zniżki na zakup OC!

Jeśli właśnie stoisz przed wyborem odpowiedniej polisy OC, to wiedz, że istnieje kilka sposobów na obniżenie jej wysokości. Powodzenia!

Materiał partnera

Komentarze

Dodaj komentarz