Nowe znaki, zmodernizowana Skoda Kodiaq i nie tylko. Aktualności samochodowe dnia

Państwowa Policja Ruchu Drogowego wyjaśniła, jak od 1 września należy używać nowych znaków drogowych.

Zdjęcie: Victoria Demidova / Photobank Laurie

W Rosji zwykła tabliczka 8.23 "Fotovideo fixation" zniknie z dróg od 1 września. W jej miejsce pojawi się nowy znak 6.22. 6.22 "Photovideo fixation" pojawiła się 1 marca 2021 r. Oznacza ona możliwość stosowania kompleksów automatycznego utrwalania. Różnica w stosunku do starej tabliczki 8.23 polega na tym, że znak ten nie określa miejsc stosowania kamer, informuje jedynie, że kamery mogą być instalowane na terenie osiedla.

Znak 6.22 będzie zainstalowany poza osiedlem w odległości 150-300 metrów od strefy kontrolowanej i będzie obowiązywał na terenie całego miasta. W tym przypadku znak będzie stosowany w połączeniu ze znakami "Początek osiedla" - znaki 5.23.1, 5.23.2 i 5.25. Jednocześnie znak 6.22 może być stosowany z innymi znakami. Na przykład z tymi, które wskazują odległość do ewentualnej kamery - 8.1.1, 8.1.3 i 8.1.4. "Jeśli chodzi o główne znaczenie znaków 6.22 i 8.23, są one takie same. Każdy z tych znaków mówi, że kierowca może napotkać na automatyczny kompleks naruszeń dalej. Jednak żaden z tych znaków nie gwarantuje, że kamera zostanie zainstalowana" - wyjaśniono w policji drogowej.

Skoda podała rosyjskie ceny na odświeżonego Kodiaqa

Firma Skoda rozpocznie rosyjską sprzedaż zmodernizowanego crossovera Kodiaq w połowie września. Ceny nowego produktu zaczynają się od 1.961.000 rubli. Pełny cennik samochodu zostanie podany w późniejszym terminie. Ceny przedpremierowego modelu Kodiaq zaczynają się od 1 902 000 RUB. Crossovera od poprzednika odróżnia nowy przedni zderzak z elementami w kształcie litery L, a także inny grill i zmodernizowana optyka LED, dostępne od początkowej konfiguracji.

Pozostałe wyposażenie standardowe obejmuje dwustrefową klimatyzację, podgrzewane fotele przednie oraz ośmiogłośnikowy system audio Swing. Według danych Stowarzyszenia Europejskiego Biznesu (AEB), w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy bieżącego roku w Rosji sprzedano 12 307 crossoverów Kodiaq w porównaniu z 10 359 rok wcześniej. W chwili obecnej samochód ten jest trzecim najpopularniejszym modelem Skody na naszym rynku po budżetowym Rapidzie i crossoverze Karoq.

Rosyjscy kierowcy wymieniają limit kilometrów przy sprzedaży samochodu

Około 31% rosyjskich kierowców kupuje nowy samochód co 4-5 lat, a 29% - raz na 6-10 lat. Około 12% respondentów stwierdziło, że zmienia samochód co 2-3 lata. Avito Auto podało wyniki badania, w ramach którego przepytano 10 tys. osób z różnych regionów Rosji. Głównymi powodami zmiany samochodu była możliwość zakupu samochodu wyższej klasy oraz chęć modernizacji pojazdu. Takiej odpowiedzi udzieliło 23% respondentów.

Kolejne 20% stwierdziło, że chciało po prostu dostarczyć swojemu samochodowi nowych emocji. Awarię jako powód zmiany wymieniło 15% respondentów, a 10% stwierdziło, że nowy samochód będzie tańszy w eksploatacji. Według badań, większość Rosjan uważa, że optymalny przebieg, przy którym samochód powinien być sprzedany to 100-150 tys. km - tak stwierdziło 23 proc. respondentów. Kolejne 20% wskazało na 150-200 tys. km.

Komentarze

Dodaj komentarz