Honda leasing

Honda – historia marki

Honda Motor Company to japońskie przedsiębiorstwo, które słynie z produkcji samochodów, motocykli, skuterów, samolotów, silników, ale także maszyn budowlanych, rolniczych i innych. Ponadto, Honda jest wiodącym światowym producentem silników – średnia ilość rocznej produkcji w tym zakresie wynosi ponad 25 milionów. Główna siedziba koncernu znajduje się w Tokio, siedziba Honda Motor Europe Limited mieści się w Wielkiej Brytanii, zaś fabryki Hondy znajdziemy w ponad 30 krajach.

Oblicz wysokość raty za Twój samochód Hondy

Wyprzedaż rocznika 2023 już trwa! Sprawdź gdzie znajdziesz największe rabaty

Wyprzedaż rocznika 2023

Kalkulator Poproś o oferty od firm leasingowych

Za założyciela Hondy uznawany jest Sōichirō Honda, który od małego był pasjonatem motoryzacji. Już jako nastolatek postanowił żyć na własną rękę – opuścił dom i zdobywał doświadczenie w warsztacie samochodowym, gdzie pomagał między innymi przy konstrukcji samochodu sportowego Art Daimler. Zdobyte doświadczenie i zapał pozwoliły na otworzenie filii warsztatu samochodowego Art Shokai (1927), natomiast w roku 1929 roku Sōichirō Honda zdobył patent na metalowe szprychy. Kolejnym krokiem w karierze było otworzenie fabryki, wytwarzającej pierścienie tłokowe, którą z powodzeniem sprzedał Toyocie w 1945 roku. W międzyczasie Honda nie porzucał marzeń i zajmował się również konstruowaniem samochodów sportowych. W 1947 r. ruszyła produkcja pierwszego roweru z silnikiem (pojemność 50 cm³) – ten model stał się pierwszym produktem markowanym przez Hondę.

W 1948 roku powstał koncern Honda Motor Co Ltd. i ruszyła seryjna produkcja mopedów. Pierwszy motocykl Hondy, pod nazwą Dream D został przedstawiony światu motoryzacyjnemu w roku 1949.

Honda leasing

Jeśli chodzi o leasing Hondy w Polsce, to najchętniej wybieranymi przez klientów modelami są: CR-V, Civic, Accord, HR-V i Jazz.  Warto zaznaczyć, że dwa pierwsze modele stanowią zdecydowaną większość podpisywanych umów leasingowych.
 

Kalkulator raty miesięcznej Hondy


​Obecnie Honda proponuje ofertę tzw. leasing Car Plan. Do najważniejszych warunków tej oferty należą: leasing z niską ratą miesięczną przy założeniu wysokiego wykupu po zakończeniu umowy; okres trwania umowy leasingowej 2-5 lat oraz wpłata własna na poziomie 1%. Leasing car plan skierowany jest do przedsiębiorców (leasing operacyjny) jak i do klientów indywidualnych (leasing konsumencki). Ostateczną kwotę wykupu warunkuje okres, na jaki zawierana jest umowa oraz rodzaj klienta (przedsiębiorca czy klient indywidualny). Dodatkowo, warto podkreślić, że Honda nie wymaga ubezpieczenia spłaty kredytu (GAP< Life), natomiast konieczne jest ubezpieczenie Auto Casco.

kierownica i zegary w nowej hondzie civic

Komentarze

Dodaj komentarz