Najmniejszy crossover Hyundai'a będzie nosił nazwę Casper

Hyundai podjął decyzję w sprawie nazwy dla swojego nowego kompaktowego modelu, który będzie najmniejszym SUV-em w ofercie marki. Tym samym samochód trafi do sprzedaży pod nazwą Casper. Informuje o tym "Rossijskaja Gazieta" powołując się na dane Biura Praw Własności Intelektualnej Korei Południowej.

Zdjęcie: autopostkorea.com

Wcześniej ten kompaktowy crossover znany był pod indeksem AX1 i nie raz wpadł w obiektywy szpiegów. Według TheKoreanCarBlog, gama silników będzie obejmować benzynowe trzycylindrowe silniki o pojemności 1,0 litra, które będą współpracować z manualną lub zrobotyzowaną skrzynią biegów. Na liście wyposażenia standardowego znajdą się m.in. przednie poduszki powietrzne, ABS i system rozdziału siły hamowania, tylny Parktronic, a także automatycznie przyciemniające się lusterko wewnętrzne.

Premiera samochodu ma nastąpić jeszcze przed końcem tego roku. Przypuszczalnie model ten będzie przeznaczony na rynki Azji Południowo-Wschodniej, ale niewykluczone, że crossover stanie się pojazdem globalnym i trafi do innych regionów.

Wiadomości od 2 lipca Hyundai nazywa swoje nowe produkty na rynek rosyjski Wideo 16 czerwca Nowy Hyundai Creta dla Rosji: pierwsze wrażenia

Wiosną tego roku Hyundai zaprezentował nowego kompaktowego crossovera Bayon. Model ten stał się najbardziej przystępnym cenowo SUV-em w linii południowokoreańskiej marki na rynku europejskim. Model bazuje na platformie kompaktowego hatchbacka i20, z którym crossover ma wspólną linię silników. Tak więc, samochód ma trzycylindrowe silniki benzynowe pojemność od 85 do 125 koni mocy.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz