Kia zapowiedziała premierę nowego crossovera. Wideo

Kia opublikowała krótki teaser video nowego crossovera o nazwie Project X. Na razie na filmie można zobaczyć tylko przednią optykę przyszłego samochodu. Jak podaje AutoX, jest to terenowa modyfikacja crossovera Seltos.

Zdjęcie: autox.com

Prawdopodobnie nowością będzie seryjna wersja dwóch konceptów Seltos X-Line Trail Attack i X-Line Urban. Oba prototypy zostały pokazane jeszcze w 2019 roku podczas Los Angeles Auto Show. W pierwszym przypadku pojazd jest nastawiony przede wszystkim na jazdę terenową. Crossover otrzymał wyciągarkę, a prześwit wzrósł do 23,3 centymetrów. Samochód wyposażony jest również w dodatkowe reflektory, 17-calowe felgi oraz bagażnik dachowy.

Model X-Line Urban wyróżnia się przede wszystkim agresywnym bodykitem. Pojazd wyposażony jest również we wlot powietrza na masce oraz dodatkowe osłony karoserii.

View this post on Instagram

Inny koncept o nazwie Seltos X-Line zadebiutował w zeszłym roku w Indiach. Prototyp ten ma być jak najbardziej zbliżony do wersji produkcyjnej.

Nie wiadomo, czy ta modyfikacja pojawi się na naszym rynku. Teraz w Rosji Kia Seltos jest w sprzedaży z 1,6-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 121 i 123 KM oraz dwulitrowym silnikiem, który rozwija moc 149 KM. Jednostka o mniejszej mocy współpracuje z sześciostopniową manualną lub automatyczną skrzynią biegów, a jednostka o mocy 149 KM współpracuje z wariatorem.

Poza tym, Kia Seltos posiada modyfikację z 1,6-litrową "turbo czwórką" o mocy 177 KM, współpracującą z siedmiostopniową, zrobotyzowaną skrzynią biegów z dwoma sprzęgłami. Ceny crossovera zaczynają się od 1 266 900 RUB.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz