Lexus leasing

Lexus to marka wywodząca się z japońskiego koncernu Toyota i od 1989 roku zajmująca się produkcją luksusowych samochodów osobowych.

Historia marki

Historia Lexusa zaczyna się w 1983 roku, kiedy to prezes koncernu Toyota Motor Corporation Eiji Toyoda postawił przed projektantami i inżynierami wyzwanie w postaci skonstruowania auta tak luksusowego, aby mogło konkurować z najlepszymi światowymi rywalami. Projekt realizowano pod kryptonimem F1. Główne założenia dotyczyły stworzenia kontroferty dla modeli takich jak: BMW serii 7, Jaguar XJ oraz Mercedes-Benz klasy S. Warto wspomnieć, że sama nazwa również jest nieprzypadkowa – ‘Lexus’ nasuwa jednoznaczne skojarzenia z luksusem i elegancją.

Oblicz wysokość raty za Twój samochód Lexus

Wyprzedaż rocznika 2023 już trwa! Sprawdź gdzie znajdziesz największe rabaty

Wyprzedaż rocznika 2023

Kalkulator Poproś o oferty od firm leasingowych

Do roku 2005 modele Lexusa sprzedawane na japońskim rynku widniały pod marką Toyoty. Uległo to zmianie po wprowadzeniu trzeciej generacji modelu GS. W roku 1989 miała miejsce premiera pierwszego oficjalnego modelu – Lexusa LS 400, a także nieco mniejszego modelu ES 250. Rok później model LS podbija europejskie rynki, natomiast rok 1991 należy do pierwszego modelu auta sportowego, wyposażonego w nadwozie coupé – SC 300. Z kolei w 1993 r. na rynek trafia limuzyna GS 300. Rok 1995 w historii Lexusa odznacza się premierą luksusowego SUV’a, bazującego na modelu Toyota Land Cruiser, czyli Lexusa LX.

Od 2003 działa pierwsza zagraniczna linia produkcyjna Lexusa –  Toyota Motor Manufacturing Canada, znajdująca się w Cambridge (prowincja Ontario). Tam też rozpoczęła się produkcja modelu RX 330. W roku 2009 na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie świat poznaje model LF-Ch, będący zapowiedzią rozszerzenia oferty Lexusa o sprzedaż modeli klasy kompaktowej. Końcówka roku 2010 zapisuje się w historii marki produkcją supersamochodu, modelu LFA. Powstało tylko 500 egzemplarzy tego pojazdu, każdy z benzynową jednostką napędową o mocy 560 KM.

Kalkulator raty miesięcznej Lexusa

Symbolika nazw modeli Lexusa

Nazwa każdego z modeli Lexusa zbudowana jest z dwóch liter, symbolizujących model, a także z trzech cyfr i opcjonalnie litery, informującej o zaimplementowanej w danym modelu jednostce napędowej.

​Pierwsza z liter oznacza wielkość samochodu:

  • lexus leasing dla firmL (Luxury) – największy flagowy samochód,
  • E (Executive) – pełnowymiarowy samochód, zaliczany do klasy wyższej,
  • G – klasa średnia-wyższa.

Modele kompaktowe oznaczone są literami I oraz C, natomiast crossovery literami N oraz R.

Druga litera w oznaczeniu symbolizuje rodzaj nadwozia:

  • S – sedan (limuzyna),
  • X – crossover (SUV),
  • C - coupé,
  • T - hatchback.

Oferta na modele Lexusa

Lexus oferuje leasing w ramach tzw. programu Leasing Smartplan. Do najważniejszych szczegółów tego rodzaju finansowania pojazdu należą: wpłata własna od 0%; okres trwania umowy leasingowej od 24 do 48 miesięcy; możliwość wymiany pojazdu co 2-3 lata oraz trzy warianty zakończenia umowy: wymiana, odkupienie lub zwrot leasingowanego samochodu. Dodatkowo, Lexus oddaje swoim klientom do wyboru atrakcyjne usługi serwisowe, takie jak między innymi: indywidualną opiekę ze strony centrum technicznego, możliwość bezgotówkowego dokonywania przeglądów w ASO Lexus (z uwzględnieniem oryginalnych części), atrakcyjne stawki serwisowe, wkalkulowane w miesięczną ratę serwisową.

Klienci leasingowi Lexusa mogą wybrać preferowany przez siebie pakiet serwisowy spośród wersji standardowej i tzw. ‘comfort’. W standardowym pakiecie uwzględniono przeglądy serwisowe zgodnie z zaleceniami producenta, wymianę oleju oraz filtrów, a także inne wymagane części zgodne z książką serwisową pojazdu. Natomiast pakiet w wersji ‘comfort’ obejmuje między innymi: okresowe przeglądy, badania techniczne, naprawy w ramach gwarancji, wymianę filtrów i części eksploatacyjnych oraz uzupełnianie płynów eksploatacyjnych (za wyjątkiem płynu do spryskiwaczy).

Komentarze

Dodaj komentarz