Mercedes leasing

Mercedes, a właściwie Mercedes-Benz to niemiecka marka samochodów i jedna z najpopularniejszych marek świata.

Historia marki

Samochody pierwotnie produkowane przez koncern Daimler-Benz, później pod nazwą DaimlerChrysler AG, a obecnie Daimler AG uznawane są za jedne z najbardziej luksusowych i niezawodnych. Marka Mercedes to nie tylko samochody osobowe, ale również osobowe, dostawcze, ciężarowe i autobusy. Koncern zyskał światową sławę za sprawą samochodów osobowych, uosabianych z mistrzostwem niemieckiej precyzji, tradycji i prestiżu.

Początki marki Mercedes-Benz sięgają lat 80-tych XIX wieku – wówczas zupełnie jeszcze niezależnie od siebie założyli swoje firmy Karl Benz i Gottlieb Daimler. W 1883 roku powstała firma Benz & Co, a w 1890 roku powstała firma Daimler-Motoren- Gesellschaft. Losy tych dwóch firm skrzyżowały się w czasie I Wojny Światowej. Rywalizujące ze sobą do tej pory marki (pod względem budowy silników i karoserii samochodów) zostały połączone porozumieniem, mającym na celu zapewnić stabilność ekonomiczną. Oficjalnie współpraca została przypieczętowana 28.06.1926 roku. Po latach okazało się, że kooperacja koncernów Daimler-Benz należała do jednej z najbardziej długotrwałych w historii motoryzacji – trwała aż do 1998 roku.

Oblicz wysokość raty za Twój samochód Mercedes

Kalkulator Poproś o oferty od firm leasingowych

Mercedes Leasing

Mercedes-Benz Leasing Polska Sp. z o.o. plasuje się w czołówce polskich firm leasingowych, co zresztą regularnie znajduje potwierdzenie w wysokich pozycjach firmy wśród leasingodawców transportu drogowego. Mercedes-Benz Leasing Polska Sp. z o.o. z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim od 14 października 1996 roku, a swoimi usługami finansowymi obejmuje wszystkie marki pojazdów produkowanych przez koncern Daimler AG (Mercedes-Benz, Maybach, Smart, Fuso i Setra). Niezwykle szeroka paleta oferowanych usług finansowych, a także najwyższa jakość produktów wpływają na sukcesywne wzmacnianie wizerunku firmy w polskich realiach.


 

Kalkulator raty miesięcznej Mercedesa


​Pod względem samochodów osobowych i dostawczych Mercedes-Benz zaliczany jest do pierwszej dziesiątki marek, na które najczęściej decydują się polscy leasingobiorcy. Dodatkowo, jeśli chodzi o pojazdy klasy premium, również tu Mercedes zgarnia palmę pierwszeństwa. Leasingobiorcy doceniają spory wybór modeli oferowanych samochodów – a jest ich ponad 20. Najczęściej wybierane w ramach umowy leasingowej modele to: Sprinter, klasa C, GLA, CLA, Vito, klasa E, klasa A oraz klasa S.

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz również

Subaru leasing
Lexus leasing