Mini prezentuje samochód bezpieczeństwa dla Formuły E

Mini zaprezentowało nowy samochód elektryczny o nazwie Electric Pacesetter inspirowany modelem JCW. Według Carscoops, samochód będzie używany jako samochód bezpieczeństwa w mistrzostwach Formuły E dla samochodów ekologicznych. Zadebiutuje on 10 kwietnia na wyścigu w Rzymie.

Nowość zbudowana jest na podwoziu Mini Coopera SE. Elektryczny samochód wyposażony jest w migające światła, błotniki, dyfuzor, poszerzone nadkola, "zamkniętą" kratę i specjalne wloty powietrza do chłodzenia hamulców. Hatchback otrzymał również 18-calowe felgi z oponami Michelin Pilot Sport. Samochód otrzymał nową kolorystykę z pomarańczowymi akcentami.

Nowe wnętrze ma sportowe fotele. Cała gama elementów wnętrza wykonana jest z włókna węglowego. Klamki drzwi hatchbacka zostały zastąpione specjalnymi pasami.

Samochód wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 184 KM. Ważący 1230 kg samochód rozpędza się do 60 mil na godzinę w 6,7 sekundy. Ma również przekonfigurowane zawieszenie i zmodernizowany układ hamulcowy.

Wiadomości na 20 marca 2018 r. Mercedes-AMG GT R zmienia się w samochód bezpieczeństwa Formuły 1 Wiadomości 26 grudnia 2018 r. BMW ujawniło na wideo swoje ulubione samochody bezpieczeństwa z wyścigów motocyklowych

Standardowy MINI Cooper SE jest napędzany przez jednostkę BMW i3S, która rozwija moc 184 KM (135 kW). (135 kW) i 270 Nm momentu obrotowego. Silnik pozwala hatchbackowi rozpędzić się ze startu stojącego do "setki" w 7,3 sekundy, a prędkość maksymalna jest wymuszona do granicy 150 km/h. Zestaw akumulatorów litowo-jonowych zainstalowanych pod podłogą samochodu zapewnia zasięg od 235 do 270 kilometrów.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz