Volkswagen naprawia rosyjskiego Caddy z powodu problemów z hamulcami

Volkswagen ogłosił wycofanie z rynku 74 samochodów użytkowych Caddy w Rosji, które zostały sprzedane w 2016 roku. Samochody są wysyłane do serwisu z powodu możliwej usterki w układzie hamulcowym, jak podał Rosstandart.

Jako przyczynę kampanii serwisowej podano prawdopodobieństwo wystąpienia nieszczelności w złączu gwintowanym głównego cylindra hamulcowego. Producent samochodów powiadamia właścicieli potencjalnie wadliwych pojazdów o konieczności zgłoszenia się do serwisu w celu dokręcenia śrub wadliwego elementu. Wszystkie prace obiecujemy wykonać nieodpłatnie.

Volkswagen po raz ostatni wycofał swoje pojazdy z Rosji w grudniu ubiegłego roku, kiedy to Niemcy ogłosili akcję serwisową dotyczącą nowych crossoverów Audi Q3 i hatchbacków Golf.

Wiadomości od 1 kwietnia Volkswagen podał ceny Caddy nowej generacji na rynek rosyjski Wiadomości 26 czerwca 2020 r. Volkswagen wycofuje 1.000 Polo z powodu wadliwych naklejek

Samochody zostały wysłane do naprawy z powodu problematycznego połączenia spawanego pomiędzy pedałem hamulca a jego płytą nośną. Przy mocnym wciśnięciu pedału, na przykład podczas nagłego hamowania w sytuacji zagrożenia, mogło dojść do "deformacji, a nawet odłączenia płyty wsporczej pedału hamulca".

Komentarze

Dodaj komentarz