Ford leasing

Ford Motor Company to amerykański koncern motoryzacyjny, założony przez Henry'ego Forda w Detroit 16 czerwca 1903 roku.

Ford – historia marki

Firma początkowo była potentatem w innych branżach – posiadała własne lasy, huty, kopalnie, dysponowała transportem kolejowym, wodnym i lotniczym. W czasach świetności w fabryce w Dearborn pracowało nawet 100 tysięcy osób. Współcześnie Ford to jeden z większych koncernów branży motoryzacyjnej, zajmujący się produkcją samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczych, pojazdów i maszyn rolniczych oraz sprzętu informatycznego. Według danych na rok 2008, koncern zatrudniał około 250 tysięcy pracowników.

Ford Motor Company plasuje się obecnie na drugim miejscu pod względem produkcji samochodów w USA i na piątym w światowym rankingu. W 2015 roku z taśm produkcyjnych Forda zjechało około 6 milionów 640 tysięcy pojazdów.

Koncern posiada szeroką sieć filii w różnych krajach, do największej z nich zalicza się Ford-Werke AG, w Kolonii, w Niemczech.

W USA Ford produkuje luksusowe modele, markowane jako Lincoln. Koncern jest również udziałowcem marek takich jak Mazda i Aston Martin. W 1989 Ford przejął markę Jaguar, a w 2000 r. Land Rovera. Od 1999 do 2010 r. koncern był właścicielem Volvo, następnie markę kupiła firma Zhejiang Geely Holding Group.

Oblicz wysokość raty za Twój samochód Ford

Kalkulator Poproś o oferty od firm leasingowych

Warunki leasingu

Ford oferuje leasing na nowy bądź używany samochód, na warunkach maksymalnie odpowiadających oczekiwaniom klientom biznesowym. Do wyboru mamy leasing operacyjny lub finansowy, a okres trwania umowy może wynosić nawet do 84 miesięcy. Opłata wstępna jest kalkulowana na poziomie od 1%, a obowiązująca waluta umowy to złotówki bądź Euro. Leasingobiorcy mogą zadeklarować chęć spłacania równych rat lub dostosować ich harmonogram w zależności od własnych potrzeb. Jest również możliwość dopasowania wysokości rat do sezonowości działalności firmy leasingobiorcy. Standardem jest już brak weksla w ramach zabezpieczenia. Stałym klientom lub w przypadku leasingu większej ilości pojazdów Ford oferuje preferencyjne warunki. Warto pamiętać, że płatności leasingowe rozliczane są jako koszty uzyskania przychodu, a VAT może być płatny w ratach (to wyjątkowe rozwiązanie w ramach leasingu finansowego).
 

Kalkulator raty miesięcznej samochodu Ford


Procedura leasingowa Ford

Jeśli chodzi o samą procedurę leasingową, możemy wybrać spośród kilku opcji: standardowej, przeprowadzanej na podstawie dowodu osobistego oraz dokumentów finansowych, ZUS i US (bez limitu zaangażowania); uproszczonej, na podstawie wyłącznie dowodu osobistego (do 500 000 zaangażowania) oraz wersji tzw. uproszczonej plus, na podstawie dowodu osobistego i dokumentów przychodowych (do 700 000 zaangażowania). Dodatkowo, Ford leasing oferuje klientom promocyjne warunki ubezpieczenia, a także m.in. możliwość utrzymania warunków ubezpieczenia w drugim i trzecim roku eksploatacji pojazdu.

Po zakończeniu okresu trwania umowy leasingowej klienci mają możliwość nabycia samochodu na korzystnych warunkach. Jak w przypadku większości leasingodawców, Ford zapewnia Klientom kompleksową obsługę.​

ford fiesta

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz również

Subaru leasing
Lexus leasing