Kia leasing

Kia Motors to południowokoreańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne należące do Hyundai Kia Automotive Group i zajmujące się produkcją samochodów osobowych, dostawczych oraz autobusów.

Kia - historia marki

Początki historii marki sięgają roku 1944 – wówczas powstało przedsiębiorstwo o nazwie Kyungsung Precision Industry, której główną działalnością była ręczna produkcja części do rowerów, a od roku 1951 również samych rowerów. Wtedy też zmianie uległa nazwa na KIA Industries. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnych klientów, od 1961 roku KIA produkowała motocykle, od 1962 roku – pojazdy dostawcze Kia K-360, natomiast na początku lat 70. koncern skonstruował własny silnik. Dalszy krok w rozwoju marki to produkcja samochodów ciężarowych (od 1971 r.). Pierwszym model, jaki zjechał z taśm była Kia Brisa – stałą się ona również licencyjnym modelem Mazdy Familia. W marcu 1990 nazwa przedsiębiorstwa została zmieniona na Kia Motors. Lata 90-te były dość burzliwe dla koncernu – w tym okresie firma zbankrutowała, następnie została połączona w ramach koncernu Hyundai Motor, a na początku lat 90. podbiła rynki amerykańskie i europejski, a także znacznie zwiększyła produkcję. Stały rozwój doprowadził koncern w roku 2005 do wyeksportowania 5-milionowego auta. Obecnie Kia jest najstarszym i drugim pod względem wielkości producentem samochodów w Korei. Na polskim rynku Kia Motors funkcjonuje od 1995 roku.

wydech kii stinger

Oblicz wysokość raty za Twój samochód Kia

Kalkulator Poproś o oferty od firm leasingowych

Kia leasing

Samochody marki Kia cieszą się sporym zainteresowaniem wśród leasingobiorców, którzy najczęściej wybierają modele KIA Cee'd oraz KIA Sportage. Inne, często wybierane w ramach umowy leasingowej modele KIA to: Carens, Optima, Picanto, Rio, Sorento, Soul oraz Venga. W ogólnych rankingach marka KIA plasuje się w pierwszej dziesiątce najczęściej leasingowanych samochodów osobowych.

Kalkulator raty miesięcznej Kia

Kia leasing samochodów używanych

W ramach modeli Kia znajdziemy również oferty leasingu samochodów używanych. Decydując się na taką formę finansowania pojazdu nie musimy obawiać się kupna przysłowiowego „kota w worku” – mamy gwarancję kontroli każdego pojazdu pod względem technicznym, a także wiarygodności źródła pochodzenia. Jeśli chodzi o względy proceduralne i finansowe, to używane pojazdy z systemu KIA traktowane są jak nowe samochody.

kia stinger gt-line 2019

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz również

Subaru leasing
Lexus leasing