Kia leasing

Kia Motors to południowokoreańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne należące do Hyundai Kia Automotive Group i zajmujące się produkcją samochodów osobowych, dostawczych oraz autobusów.

Kia - historia marki

Początki historii marki sięgają roku 1944 – wówczas powstało przedsiębiorstwo o nazwie Kyungsung Precision Industry, której główną działalnością była ręczna produkcja części do rowerów, a od roku 1951 również samych rowerów. Wtedy też zmianie uległa nazwa na KIA Industries. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnych klientów, od 1961 roku KIA produkowała motocykle, od 1962 roku – pojazdy dostawcze Kia K-360, natomiast na początku lat 70. koncern skonstruował własny silnik. Dalszy krok w rozwoju marki to produkcja samochodów ciężarowych (od 1971 r.). Pierwszym model, jaki zjechał z taśm była Kia Brisa – stałą się ona również licencyjnym modelem Mazdy Familia. W marcu 1990 nazwa przedsiębiorstwa została zmieniona na Kia Motors. Lata 90-te były dość burzliwe dla koncernu – w tym okresie firma zbankrutowała, następnie została połączona w ramach koncernu Hyundai Motor, a na początku lat 90. podbiła rynki amerykańskie i europejski, a także znacznie zwiększyła produkcję. Stały rozwój doprowadził koncern w roku 2005 do wyeksportowania 5-milionowego auta. Obecnie Kia jest najstarszym i drugim pod względem wielkości producentem samochodów w Korei. Na polskim rynku Kia Motors funkcjonuje od 1995 roku.

Wyprzedaż rocznika 2023 już trwa! Sprawdź gdzie znajdziesz największe rabaty

Wyprzedaż rocznika 2023

wydech kii stinger

Oblicz wysokość raty za Twój samochód Kia

Kalkulator Poproś o oferty od firm leasingowych

Kia leasing

Samochody marki Kia cieszą się sporym zainteresowaniem wśród leasingobiorców, którzy najczęściej wybierają modele KIA Cee'd oraz KIA Sportage. Inne, często wybierane w ramach umowy leasingowej modele KIA to: Carens, Optima, Picanto, Rio, Sorento, Soul oraz Venga. W ogólnych rankingach marka KIA plasuje się w pierwszej dziesiątce najczęściej leasingowanych samochodów osobowych.

Kalkulator raty miesięcznej Kia

Kia leasing samochodów używanych

W ramach modeli Kia znajdziemy również oferty leasingu samochodów używanych. Decydując się na taką formę finansowania pojazdu nie musimy obawiać się kupna przysłowiowego „kota w worku” – mamy gwarancję kontroli każdego pojazdu pod względem technicznym, a także wiarygodności źródła pochodzenia. Jeśli chodzi o względy proceduralne i finansowe, to używane pojazdy z systemu KIA traktowane są jak nowe samochody.

kia stinger gt-line 2019

Komentarze

Dodaj komentarz