Porsche ujawnia na filmie możliwości terenowe swojego nowego kombi

Porsche opublikowało film, który daje wyobrażenie o możliwościach terenowych nowego elektrycznego kombi Taycan Cross Turismo, który powinien trafić do Rosji. Filmik został opublikowany na YouTube.

Zdjęcie: Porsche

Na filmie widać, jak samochód w kontrolowanym poślizgu na zamarzniętym jeziorze wyprzedza sanie z psami. Następnie akcja przenosi się na afrykańską pustynię, gdzie samochód elektryczny rywalizuje w prędkości z gepardami.

Produkcyjna wersja Porsche Taycan Cross Turismo zadebiutowała w marcu tego roku. Topowa odmiana "wysokiego" kombi wyposażona jest w jednostki elektryczne o łącznej mocy szczytowej 761 KM i momencie obrotowym 1 050 Nm.

Taki samochód jest domyślnie wyposażony w całkowicie skrętne podwozie, w którym tylne koła mogą skręcać pod niewielkim kątem, co zwiększa zwrotność przy niskich prędkościach i stabilność przy dużych prędkościach. Najwyższej klasy Taycan Cross Turismo osiąga 100 km/h w 2,9 sekundy (tylko 0,1 sekundy wolniej). (zaledwie 0,1 wolniej niż liftbike), a jego prędkość maksymalna jest ograniczona do 250 km na godzinę.

Nowe pozycje 4 marca Sezon turystyczny: 3 fakty na temat nowego kombi Porsche Nowości 25 marca W najbliższym czasie w Rosji pojawi się wiele samochodów elektrycznych. Dostępne będą również modele w przystępnej cenie

Podstawowe wyposażenie wszystkich wersji obejmuje trójkomorowe pneumatyczne zawieszenie z elektrohydraulicznym systemem Smatlift, który automatycznie podnosi samochód przed wybojami. Oprócz tego wszystkiego, dla samochodu elektrycznego zaprogramowany jest dodatkowy algorytm pracy off-roadowej mechatroniki o nazwie "Gravel", którego standardowy model Taycan nie posiada.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz