Hyundai publikuje pierwsze zdjęcia nowego pick-upa

Hyundai opublikował pierwsze oficjalne teasery dające wyobrażenie o nowym produkcyjnym pick-upie Santa Cruz. Samochód, który można nazwać jednym z najbardziej oczekiwanych modeli południowokoreańskiej marki w ostatnich kilku latach, będzie miał swoją premierę 15 kwietnia.

Zewnętrznie produkcyjny Hyundai Santa Cruz będzie znacząco różnił się od zaprezentowanego w 2015 roku samochodu koncepcyjnego o tej samej nazwie. Nowy samochód będzie przypominał crossovera Tucson czwartej generacji, po którym odziedziczy nietypową optykę przodu, wizualnie połączoną z podświetlaną diodami osłoną chłodnicy.

Ponadto, Hyundai Santa Cruz będzie dzielił główne komponenty z nowym Tucsonem. Sześcioletni samochód koncepcyjny wyposażony był w dwulitrowego turbodiesla o mocy 190 KM, jednak do gamy modelu seryjnego wejdą czterocylindrowe silniki atmosferyczne i doładowane silniki benzynowe.

Poza tym, pickup może otrzymać modyfikację z trzylitrowym, sześciocylindrowym silnikiem wysokoprężnym, który w crossoverze Genesis GV80 rozwija moc 278 KM. Niewykluczona jest również wersja z hybrydowym układem napędowym.

Produkcja modelu Hyundai Santa Cruz zostanie uruchomiona w fabryce w amerykańskim stanie Alabama. Na rynku amerykańskim nowość będzie konkurować z Toyotą Tacoma i Fordem Rangerem.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz