Nowy Cadillac Escalade został przekształcony w samochód pancerny. Wideo

Inkas, kanadyjska firma specjalizująca się w produkcji opancerzonych wersji samochodów osobowych, zaprezentowała własną wersję Cadillaca Escalade nowej generacji. Duży amerykański SUV został przekształcony w pojazd opancerzony, który jest chroniony przed pociskami wystrzeliwanymi z karabinu automatycznego.

Stopień ochrony balistycznej pojazdu spełnia wymogi europejskiej normy CEN 1063 na poziomie BR6. Oznacza to, że pojazd terenowy może wytrzymać ostrzał z broni strzeleckiej na nabój 7,62 × 51 mm NATO, który jest używany np. w karabinach FN FAL i FN SCAR-H. Specjalnie wzmocniony spód pojazdu jest w stanie ochronić kierowcę i pasażerów przed jednoczesnym wystrzeleniem dwóch granatów ręcznych.

Specjaliści z firmy Inkas zabezpieczyli nie tylko przedział pasażerski, ale również akumulator i jednostkę sterującą pracą silnika. Dodatkowo pojazd został wyposażony w specjalne wielowarstwowe szyby kuloodporne oraz specjalne elementy wzmacniające zawieszenie. Dodatkowo, SUV otrzymał specjalne zawiasy drzwiowe i opony typu run-flat.

Za dodatkową opłatą kanadyjscy specjaliści mogą zainstalować wzmocnione hamulce, aktywny system tłumienia pożaru, syrenę i światła błyskowe. Koszt pojazdu pancernego nie został jeszcze podany.

Wiadomości 26 kwietnia Ogłoszono daty rozpoczęcia sprzedaży nowych Tahoe i Escalade w Rosji Wiadomości 14 lutego 2020 r. Cadillac ujawnił nowego Escalade'a na rynek rosyjski

Cadillac Escalade nowej generacji został zaprezentowany na początku 2020 roku. Gama silników SUV-a obejmuje 6,2-litrowy silnik benzynowy V8 o mocy 426 KM oraz 3,0-litrowy, sześciocylindrowy turbodiesel o mocy 281 KM. Oba silniki współpracują z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Cadillac Escalade opancerzony SUV

Komentarze

Dodaj komentarz