Kia ogłosiła termin wprowadzenia nowego Sportage na rynek rosyjski

Kia rozpocznie rosyjską sprzedaż crossovera Sportage piątej generacji, który zadebiutował w czerwcu, w pierwszej połowie 2022 roku. Informuje o tym serwis prasowy południowokoreańskiej marki.

Po zmianie generacji, crossover znacznie zmienił się w porównaniu do swojego poprzednika. Model, nad którego wyglądem pracowali wspólnie specjaliści z pracowni projektowych z całego świata, został wykonany w nowym stylu korporacyjnym Opposites United ("związek przeciwieństw"). Ponadto, w wyglądzie samochodu można doszukać się podobieństwa do nowego samochodu elektrycznego Kia EV6.

Do tego wszystkiego model posiada wersję all-road X-Line, która różni się od standardowego crossovera designem zderzaków, progów bocznych i masywnych relingów dachowych.

Wiadomości na 25 czerwca Specyfikacja techniczna nowej Kia Sportage ujawniona Wiadomości 8 czerwca Kia zaprezentowała nowy model Sportage. Jest bardzo podobny do Sorento

Jeśli chodzi o wnętrze, nowy Sportage otrzymał cyfrową deskę rozdzielczą i ogromny ekran multimedialny, które zostały połączone w jedną całość - w stylu nowej generacji Sorento. Tradycyjny selektor skrzyni biegów został zastąpiony obrotowym "krążkiem", odpowiedzialnym za przełączanie trybów pracy skrzyni.

Specyfikacja modelu Kia Sportage nie została jeszcze ogłoszona. Według nieoficjalnych danych, w skład linii silnikowej wejdzie 1,6-litrowy, 180-konny turbodoładowany silnik benzynowy, a także jednostka hybrydowa o mocy 230 KM. W Rosji, crossover ma być dostępny, w tym 2,5-litrowy silnik, który rozwija 190 KM na nowym Hyundai Tucson na rynku krajowym.

Obecna Kia Sportage jest oferowana w Rosji z silnikami benzynowymi o pojemności 2,0 litra i 2,4 litra, rozwijającymi odpowiednio 150 i 184 KM. Podstawowy silnik jest w stanie pracować z manualną skrzynią biegów lub z "automatem", a mocniejszy jest połączony tylko z automatyczną skrzynią biegów. Crossover jest dostępny z napędem na przednie i wszystkie koła. Jego ceny zaczynają się od 1 672 900 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz