UNIQA ubezpieczenia

Marka UNIQA obecna jest na polskim rynku ubezpieczeniowym już ponad 15 lat. Polskie spółki UNIQA stanowią część międzynarodowego koncernu UNIQA Insurance Group.

Historia marki

Insurance Group zaliczana jest do największych grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowej i Wschodniej.  40 spółek działa w 18 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Ponad 22 tysiące pracowników i partnerów wyłącznych pracuje dla około 10 mln klientów. UNIQA jest liderem ubezpieczeń w Austrii i marką cieszącą się największym zaufaniem na rynku macierzystym, w którym udział w rynku wynosi 14,5 proc. Grupa jest notowana na giełdzie papierów wartościowych.

W 2000 r. towarzystwo UNIQA przejęło ZUiR POLONIA, najstarszego polskiego ubezpieczyciela, co pozwoliło na wykorzystanie i czerpanie z ponad 25-letniego doświadczenia w branży.

UNIQA – oferta

Firma UNIQA plasuje się w czołówce firm z sektora ubezpieczeń dedykowanych wspólnotom, spółdzielniom mieszkaniowym, a także ich mieszkańcom. Szacuje się, że towarzystwo ubezpiecza 50% spółdzielni mieszkaniowych, 40% wspólnot mieszkaniowych oraz ponad 500 tysięcy mieszkań. Ogółem, można przyjąć, że produkty marki UNIQA wybrało ponad 1 mln Klientów.

Szeroki wachlarz ofertowy ubezpieczeń komunikacyjnych zapewnia również kompleksową ochronę pojazdom, ich właścicielom i pasażerom. Ponadto, firma posiada także szeroką ofertę ubezpieczeń na życie.

UNIQA zajmuje się kompleksowo tematyką ubezpieczeń. Zakresem swojego działania obejmuje różne rodzaje ryzyka: ubezpieczenia dla osób prywatnych związane z posiadanymi pojazdami, mieszkaniami i domami, ubezpieczenia spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, a także największe przedsiębiorstwa przemysłowe.

Produkty UNIQA zdobyły liczne nagrody, m.in. Laur Konsumenta, Dobra Polisa czy Wybór Konsumenta.

Rozbudowana sieć sprzedaży, licząca ponad 3000 agentów sprawia, że firma jest w stałym kontakcie z Klientami, rozpoznając ich potrzeby, zapewniając doradztwo i fachową pomoc.

Komentarze

Dodaj komentarz