Opel prezentuje nową Astrę

Opel zaprezentował nową generację modelu Astra hatchback. Jak podają służby prasowe niemieckiej marki, zamówienia na ten samochód zaczną być przyjmowane w Europie jesienią tego roku. Pierwsze samochody zostaną dostarczone do klientów na początku przyszłego roku. Producent pozycjonuje Astrę jako konkurenta dla Volkswagena Golfa.

Po zmianie generacji model ten przeniósł się na nową platformę EMP2 (ta sama architektura, z której korzysta np. Peugeot 308) i w porównaniu z poprzednikiem nieco urósł. To modułowe podwozie pozwala na zastosowanie zarówno konwencjonalnych silników spalinowych, jak i zelektryfikowanych układów napędowych.

Nadwozie hatchbacka zostało zaprojektowane zgodnie z nowym modelem Opel Vizor, którego znakiem rozpoznawczym są wąskie reflektory LED wizualnie połączone z osłoną chłodnicy. Ten język projektowania został po raz pierwszy zademonstrowany w koncepcji GT X, która została zaprezentowana w 2018 roku.

W opcji klienci otrzymają matrycowe reflektory IntelliLux (84 diody w każdym egzemplarzu) oraz czarny dach. Przedział bagażowy ma pojemność 422 litrów. Szósta generacja Astry ma nowe fotele ze skóry Nappa oraz cyfrową deskę rozdzielczą o nazwie Pure Panel, która składa się z dwóch wyświetlaczy: wirtualnej deski rozdzielczej i dotykowego systemu infotainment. Takie rozwiązanie zostało już zaprezentowane w crossoverze Mokka.

Tradycyjna dźwignia zmiany biegów w samochodzie została zastąpiona miniaturowym joystickiem. Kierowca może korzystać z tempomatu adaptacyjnego z funkcją Stop&Go, wyświetlacza projekcyjnego, kamery dookólnej, systemu monitorowania martwego pola i funkcji utrzymywania pasa ruchu.

Linia silników nowego Opla Astry obejmuje 1,2-litrowe "turbo" o mocy 110 i 130 KM. Nieoficjalnie pierwszy silnik współpracuje tylko z sześciobiegową skrzynią manualną, natomiast mocniejsza jednostka może współpracować również z ośmiozakresowym automatem. Gama silników wysokoprężnych reprezentowana jest przez 1,5-litrowy silnik o mocy 130 KM.

Wiadomości na 29 czerwca Opel ujawnia testy nowej Astry Wiadomości 15 czerwca Opel nie weźmie udziału w najważniejszych targach motoryzacyjnych w Niemczech

Samochód będzie również dostępny w dwóch wariantach hybrydowych. Na razie nie są dostępne żadne szczegóły na ich temat. Teraz Niemcy podali tylko, że moc jednego z nich będzie wynosić 225 KM. Nie wykluczamy, że w przyszłości pojawi się wersja całkowicie elektryczna.

Do hatchbacka dołączy kombi, które będzie nosiło nazwę Sports Tourer. Na razie nie ma informacji o perspektywach nowej Astry na rynku rosyjskim.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz