Chevrolet wprowadzi na rynek elektrycznego pick-upa Silverado opartego na nowym Hummerze

General Motors opublikował film zapowiadający elektryczną wersję pick-upa Chevrolet Silverado. Nowość zostanie zbudowana na tej samej platformie co GMC Hummer EV, od którego zapożyczy również kilka specjalnych rozwiązań technicznych.

Z filmu jasno wynika, że pickup będzie miał układ jezdny w pełni skrętny, w którym tylne koła mogą skręcać pod niewielkim kątem w różnych kierunkach, co zwiększa zwrotność przy niskich prędkościach i stabilność - przy wysokich.

Hummer może być również używany do trybu Crab, system, który pozwala cztery koła, aby włączyć pod tym samym kątem, do jazdy po przekątnej. Funkcja ta umożliwia pojazdowi pokonywanie trudnych, wąskich odcinków dróg.

Pickup będzie bazował na platformie Ultium, opracowanej dla nowej generacji dużych pojazdów elektrycznych, która umożliwia konfiguracje z różnymi wariantami jednostek napędowych i baterii o różnej pojemności. Tak więc GMC Hummer EV wyposażony jest w trzy silniki elektryczne, w sumie dające ponad 1000 koni mechanicznych.

Chevrolet nie ogłosił, kiedy dokładnie pojawi się elektryczne Silverado, ale wcześniej Amerykanie mówili, że pickup będzie gotowy do 2025 roku. Model ten ma wejść do produkcji w 2023 lub 2024 roku.

Komentarze

Dodaj komentarz