Hyundai prezentuje nową Cretę na rynek rosyjski

Hyundai zaprezentował kompaktowego crossovera Creta drugiej generacji przeznaczonego na rynek rosyjski podczas specjalnej imprezy w Sankt Petersburgu. Lokalna masowa produkcja samochodów rozpocznie się 1 lipca, donosi korespondent Autonews.ru.

W sumie samochód okazał się zewnętrznie podobny do wariantów, które są w sprzedaży od dwóch lat w Chinach i Indiach, ale rosyjska wersja modelu może się wyróżniać specjalnym wzorem grilla, innymi zderzakami i lekko zmodyfikowaną optyką.

Nowy Hyundai Creta ma dodatkowe wymiary w porównaniu do crossovera pierwszej generacji: długość wzrosła o 30 mm, szerokość o 10 mm, a rozstaw osi zwiększył się o 20 milimetrów.

Hyundai Creta 2021

Nie zrobiono jeszcze zdjęć wnętrza, ale wiemy, że druga Creta będzie dostępna z 7-calową wirtualną deską rozdzielczą Supervision, 8- lub 10,25-calowym dotykowym systemem infotainment oraz systemem audio Bose.

Nowe pozycje 24 maja Hyundai Creta 2021: wszystkie szczegóły, zdjęcia, wideo Wiadomości 16 maja Nowy Hyundai Creta 2021 dla Rosji złapany na wideo

Na liście dostępnych elektronicznych "asystentów" znajdą się m.in. system zapobiegający kolizjom czołowym, funkcja monitorowania "martwego pola" oraz adaptacyjny tempomat. Szereg funkcji może być kontrolowanych zdalnie za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej BlueLink. Smartfon może służyć na przykład do uruchamiania silnika, odblokowywania drzwi lub śledzenia położenia crossovera.

Nowy Hyundai Creta

Element techniczny nie uległ zmianie. Hyundai Creta drugiej generacji będzie oferowany z silnikami benzynowymi o pojemności 1,6 litra i 2,0 litra o mocy odpowiednio 123 i 149 KM. Pierwszy silnik współpracuje zarówno z 6-biegową manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów o tym samym zakresie. Mocniejsza jednostka jest łączona tylko z automatem. Oba silniki są dostępne w wersjach z napędem na przednie i wszystkie koła.

Ceny nowego modelu Hyundai Creta zostaną ogłoszone bliżej rozpoczęcia sprzedaży. Obecnie koszt zwrotnicy pierwszej generacji w stałych kompletnych zestawach waha się od 1 127 000 do 1 506 000 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Cechy nowego Hyundai Creta

Komentarze

Dodaj komentarz