Elektryczny Mustang będzie pierwszym Fordem z funkcją jazdy bez użycia rąk

Ford rozpocznie wprowadzanie innowacyjnej funkcji automatycznego kierowania o nazwie Active Drive Assist (ADA), która pozwoli kierowcy na czasowe zdjęcie rąk z kierownicy, pod koniec 2021 roku. Pierwszym pojazdem, który otrzyma ten system będzie elektryczny crossover Mach E.

System Active Drive Assist będzie wykorzystywał zaawansowany układ czujników i kamer oraz opierał się na danych pochodzących z usługi szczegółowego mapowania. W sumie Ford zarejestrował ponad 100 000 mil (ponad 160 000 km) danych drogowych we wszystkich 50 amerykańskich stanach i Kanadzie.

ADA opiera się na kamerze na podczerwień, która śledzi oczy kierowcy, który może oderwać ręce od kierownicy, ale musi mieć oczy skierowane na drogę. Jeśli system uzna, że dana osoba jest rozproszona, specjalny sygnał poprosi ją o ponowne położenie rąk na kierownicy.

Wiadomości 15 czerwca 2020 r. Ford podaje datę premiery odrodzonego Bronco Wiadomości 18 listopada 2019 r. Ford zaprezentował nowego crossovera inspirowanego Mustangiem

ADA będzie dostępna dla posiadaczy crossovera Mach E w drugiej połowie przyszłego roku. System będzie dostępny do pobrania w ramach usługi lub w trybie "over the air". W przyszłości funkcja ta będzie dostępna również dla innych pojazdów Forda.

Komentarze

Dodaj komentarz