Opel zamieni Mantę coupe z 1970 roku w samochód elektryczny. Wideo

Opel postanowił ożywić słynne sportowe coupe Manta z 1970 roku. Nowość jest planowana do wydania jako restomod i nie wejdzie do produkcji. Opel opublikował już krótki film poświęcony temu samochodowi.

Zdjęcie: Opel

Sądząc po filmie, sportowe coupe będzie stylizowane w stylu swojego legendarnego poprzednika Manty. Nowy samochód będzie wyposażony w światła LED, zgodnie z nową stylistyką korporacyjną Opla Vizora.

Jak podają służby prasowe marki, samochód będzie nosił nazwę Opel Manta GSe ElektroMOD. Nazwa ta jest nawiązaniem do innego Opla Elektro GT, który był pierwszym samochodem elektrycznym niemieckiej firmy. Samochód osiągał setkę w 6 sekund, a jego zasięg wynosił 44 km. W maju 1971 r. samochód ten ustanowił sześć różnych rekordów samochodów elektrycznych jednocześnie.

Wiadomości na 12 marca Opel Astra nowej generacji po raz pierwszy zauważony na testach. Zdjęcie Wiadomości 30 listopada 2020 r. Opel prezentuje przeprojektowane logo

Wszystkie dane techniczne nowego produktu są na razie trzymane w tajemnicy. Firma potwierdziła jedynie, że tylnonapędowy restomod będzie wyposażony w elektryczny układ napędowy i wirtualną deskę rozdzielczą. Pure Panel jest tym, co firma opisuje jako "zaawansowany technologicznie kokpit" bez fizycznych przycisków i z dwoma dużymi wyświetlaczami, które dostarczają kierowcy wszystkich informacji, jakich potrzebuje "bez żadnych irytujących wizualizacji".

Firma przewiduje, że do 2024 r. każdy nowy samochód Opla będzie miał wersję elektryczną. Crossover Mokka otrzymał wcześniej "zieloną" modyfikację, która spotkała się z dużym zainteresowaniem klientów w Europie.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz