Cadillac CTS-V zostanie przekształcony w najszybszego sedana na świecie

Cadillac CTS-V stanie się najszybszym sedanem na świecie Hennessey ma opracować nową wersję Cadillaca CTS-V. Amerykanie twierdzą, że dzięki temu pakietowi będzie to najszybszy sedan na świecie. Nowy model zostanie wyprodukowany w limitowanej serii 24 sztuk.

Pod maską sedana znajdzie się podwójnie turbodoładowany silnik benzynowy V8 o pojemności 6,2 litra. Moc silnika będzie wynosić około 1000 koni mechanicznych. Jego prędkość maksymalna wyniesie 386 km/h. Jednostka otrzyma również tłoki z kutego aluminium, nowy wał korbowy i blok cylindrów. Dodatkowo inżynierowie Hennessey zmodyfikują układ paliwowy i wydechowy sedana.


Dla przypomnienia, standardowa wersja Cadillaca CTS-V wyposażona jest w 6,2-litrowy silnik V8 o mocy 640 KM (477 kW) i 855 Nm momentu obrotowego. (477 kW) i 855 Nm momentu obrotowego. Silnik tego modelu współpracuje z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. Taki tandem pozwala CTS-V coupe rozpędzić się do "setki" w mniej niż 4 sekundy. Prędkość maksymalna samochodu jest ustalona na poziomie 322 km.

Zdjęcie: hennesseyperformance.com

Komentarze

Dodaj komentarz