Avtovaz zmontuje około 5 000 sedanów Łada Vesta w 2015 roku

Rosyjska firma Avtovaz planuje wyprodukować w 2015 roku około 5 tys. sedanów Lada Vesta, donosi Avtosreda. Produkcja seryjna tego modelu ma się rozpocząć 25 września. Nowość będzie montowana w zakładzie w IzhAvto. Już w październiku z linii montażowej powinno zjechać około 600 egzemplarzy nowego modelu.

Nowość trafi do sprzedaży w listopadzie tego roku. Głównymi rywalami samochodu będą Renault Logan, Hyundai Solaris, Kia Rio i VW Polo. Samochód będzie dostępny w trzech wariantach wyposażenia: Classic, Comfort i Luxe. W sumie sedan otrzyma około 11 modyfikacji.

Charakterystyka techniczna produkcji Lada Vesta są już znane. Samochód będzie miał do wyboru trzy silniki o pojemności 1,6 litra. Najwyższej klasy Vesta będzie wyposażona w 114-konny silnik Renault-Nissan. Pozostałe dwa silniki są znane z innych modeli Łady - 1,6-litrowa jednostka o mocy 87 KM (8-zaworowa). (8 zaworów) i 106 koni mechanicznych (16 zaworów). Silniki te będą sparowane z pięciobiegową manualną skrzynią biegów lub "robotem".

Przypominamy, że model ten zadebiutował na światowych targach motoryzacyjnych w Moskwie w sierpniu 2014 roku. Avtovaz planuje sprzedaż Łady Vesta nie tylko na rynku rosyjskim - producent będzie aktywnie eksportował samochody do Europy i krajów WNP.

Zdjęcie: AvtoVAZ

Komentarze

Dodaj komentarz