Zaktualizowany Volkswagen Polo GTI sfotografowany bez kamuflażu

Po odświeżeniu Polo hatchback na rynek europejski, Volkswagen przygotowuje się do premiery sportowej wersji GTI. Pierwsze zdjęcia szpiegowskie pokazujące samochód praktycznie bez kamuflażu zostały opublikowane przez Carscoops.

Podobnie jak standardowa modyfikacja modelu, wariant GTI będzie wyglądał jak samochody z rodziny Golfa następnej generacji. Hot hatch będzie dostępny z matrycowymi reflektorami zdolnymi do zmiany kierunku i intensywności wiązki światła w zależności od sytuacji.

Brak zdjęć kabiny jeszcze, ale możemy założyć, że będzie dotykowy ekran kontroli klimatu i przeprojektowany 10,25-calowy wirtualnej deski rozdzielczej.

Wiadomości na 19 maja Nowy crossover Volkswagena na bazie Polo dostrzeżony bez kamuflażu Wiadomości 22 kwietnia. Volkswagen Polo zyskuje wygląd inspirowany Golfem i matrycowe reflektory

Od strony technicznej oczekuje się, że hatchback otrzyma zmodernizowane zawieszenie i hamulce. Volkswagen Polo GTI jest napędzany przez 2,0-litrowy silnik turbo, który rozwija moc 200 KM i moment obrotowy 320 Nm. Jednostka ta jest połączona z sześciobiegową, dwusprzęgłową, zautomatyzowaną skrzynią biegów. Samochód jest w stanie osiągnąć pierwszą "setkę" w 6,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 237 km na godzinę.

Przypuszczalnie w niedalekiej przyszłości odbędzie się premiera Volkswagena Polo GTI. Supercharged" hatchback będzie konkurować z takimi samochodami jak Ford Fiesta ST i Hyundai i20 N.

Komentarze

Dodaj komentarz