Kia Sorento zyskuje nowe logo brandingowe

Kia rozpoczęła rok modelowy crossovera Sorento 2022 z nowym logo marki, które zadebiutowało w styczniu. TheKoreanCarBlog opublikował pierwsze zdjęcia takiego samochodu wykonane w Korei Południowej.

Zdjęcie: thekoreancarblog.com

Nowe logo firmy zostało zaprezentowane na początku 2021 roku. Logo z połączonymi dużymi literami "KIA" zastąpiło stary emblemat, którego firma używała bez większych zmian przez ponad ćwierć wieku - od 1994 roku.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny Kia Sorento 2022 rok modelowy, to nie ulegnie żadnym zmianom. W Korei Południowej Sorento doczeka się nowej wersji - topowa, terenowa wersja Gravity (na innych rynkach X-Line) będzie dostępna z silnikiem wysokoprężnym. Wcześniej wersja ta była oferowana z 2,5-litrowym silnikiem turbodoładowanym lub z hybrydowym układem napędowym.

Jazdy próbne 14 grudnia 2020 r. Wszystkie te same twarze. Jazda próbna Kia Sorento i Skoda Kodiaq Wideo 12 października 2020 r. Nowa Kia Sorento: szczegółowa jazda próbna i wrażenia

W Rosji sprzedaż dużego crossovera Kia Sorento czwartej generacji, którego wydanie zostało ustanowione na Kaliningrad "Autotor", rozpoczęły się w połowie jesieni ubiegłego roku. W momencie rozpoczęcia sprzedaży w skład linii silnikowej wchodził silnik benzynowy o pojemności 2,5 litra i mocy 180 KM współpracujący z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów. Ponadto crossover jest dostępny z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2,2 litra i mocy 199 KM, wyposażonym w zrobotyzowaną skrzynię biegów.

W czerwcu 2021 r. do gamy Sorento dołączy 3,5-litrowy silnik benzynowy V6 rozwijający moc 249 KM i moment obrotowy 332 Nm. Silnik współpracuje z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. Ceny Kia Sorento wahają się od 2 419 900 do 3 519 900 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz