Ubezpieczyciele wymieniają najczęściej kradzione samochody w Rosji

W maju liczba kradzieży samochodów w Rosji spadła o 20%, donosi AlfaStrakhovanie. Najwięcej kradzieży zarejestrowano w Sankt Petersburgu (50% wszystkich kradzieży ubezpieczonych samochodów w Rosji).

Liczba kradzieży maleje zarówno w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, jak i do poprzednich miesięcy. Na przykład, samochody były kradzione o 17% rzadziej niż w kwietniu. Eksperci przypisują to reżimowi samoizolacji.

Toyota Camry i Kia Ceed stały się najpopularniejszymi samochodami złodziei w maju. W pierwszej piątce najczęściej kradzionych samochodów znalazły się również Nissan Qashqai, Kia Optima i Kia Rio. Według Aleksandra Charagezowa, dyrektora działu odszkodowań AlfaStrakhovanie, większość samochodów została skradziona z parkingów budynków mieszkalnych.

Kwarantanna 23 maja 2020 r. Kradzieże, mandaty, korki: jak samoizolacja zmieniła życie kierowców Wiadomości 8 czerwca 2020 r. Motorniczy dowiedział się o kradzieży z mandatu za jazdę bez przepustki

"Przewidujemy, że wraz ze zniesieniem środków restrykcyjnych i wzrostem liczby zgłaszanych kradzieży, ponieważ kradzieże pojazdów zostały znacznie utrudnione w ramach obowiązujących ograniczeń i systemu przepustek do poruszania się po mieście. Szczyt wzrostu może nastąpić późnym latem i we wrześniu, kiedy to liczba zwierząt może szybko powrócić do poziomu sprzed kwarantanny" - twierdzi Kharagezov.

W kwietniu w porównaniu z marcem liczba kradzieży samochodów spadła o 53%. W Moskwie, w obliczu pandemii, liczba kradzieży samochodów spadła o 26%.

W USA, masowa kradzież samochodu została uchwycona na kamerze. Policja w amerykańskim mieście St Louis, Missouri, opublikowała montaż nagrań wideo pokazujących kradzież samochodu z salonu Chevroleta. Do zbrodni doszło w czasie powszechnych niepokojów w USA po śmierci George'a Floyda z rąk policjanta.

Komentarze

Dodaj komentarz