Ford przywraca nazwę Maverick dla nowego kompaktowego pick-upa

Ford zaprezentował nowego kompaktowego pick-upa, który w hierarchii modelowej zajmuje miejsce o jeden stopień niżej od Rangera. Pojazd ten ożywił słynną nazwę Maverick. W latach 70. Amerykanie produkowali pod tą nazwą małe sedany i coupe z napędem na tylne koła, a na początku XXI wieku nazwa ta była używana np. dla europejskiej wersji crossovera Escape.

Z technicznego punktu widzenia nowy Ford Maverick jest podobny do kompaktowego crossovera Bronco Sport, który zadebiutował w ubiegłym roku. Pickup posiada hybrydowy układ napędowy oparty na 2,5-litrowym, benzynowym, czterocylindrowym silniku współpracującym z silnikiem elektrycznym i wariatorem. Razem jednostki te wytwarzają moc 193 KM.

Alternatywą jest 2,0-litrowa, 253-konna "turbo czwórka" z rodziny EcoBoost, współpracująca z 8-biegową przekładnią automatyczną. Samochód z napędem hybrydowym jest dostępny tylko z napędem na przednie koła, podczas gdy mocniejszy silnik jest oferowany zarówno w wersji z napędem na dwa, jak i na cztery koła.

Nowy Ford Maverick pick-up

Nowy Ford Maverick posiada platformę ładunkową z szeroką gamą opcji dostosowania do przewozu tego, co najlepsze. Na przykład, w korpusie znajdują się specjalne szczeliny, które dzielą go na kilka przedziałów. Ponadto istnieją różne pierścienie mocujące i karabinki oraz liny do mocowania ładunków na podłodze.

Nowy Ford Maverick pickup

Firma obiecała również udostępnić za darmo podstawowe wymiary wszystkich elementów złącznych, tak aby właściciele pickupów mogli wykonać własne elementy złączne na drukarce 3D.

We wnętrzu również zastosowano wiele różnych przydatnych rozwiązań, w tym specjalne przegródki, kieszenie i półki do przewożenia różnych rzeczy i sprzętu.

Wiadomości od 31 maja Ford rozpoczyna testy nowego cross-sedana Wiadomości 21 maja Ford Bronco cofnął się przez tor "Gates of Hell". Wideo

Standardowe wyposażenie obejmuje system informacyjno-rozrywkowy z 8-calowym ekranem dotykowym, Apple CarPlay i Android Auto oraz hotspot Wi-Fi, funkcję widzenia dookoła, hamowania awaryjnego, monitorowania martwego pola i utrzymywania pojazdu na pasie ruchu.

Ford otworzył już zamówienia przedpremierowe na nowego Mavericka, a sprzedaż pickupa w Ameryce Północnej rozpocznie się jesienią. Ceny modelu będą zaczynać się od 19 995 dolarów.

Nowy Ford Maverick pick-up

Komentarze

Dodaj komentarz