Pojazd terenowy w stylu Sherpa został opatentowany w Rosji. Pierwsze zdjęcia

Rosja może mieć nowy pojazd terenowy, którego konstrukcja jest bardzo podobna do modelu Sherp. Rossijskaja Gazieta zwróciła uwagę na odpowiedni dokument ze zdjęciami nowości w bazie danych Rospatent. Wszystkie szczegóły techniczne dotyczące pojazdu terenowego są utrzymywane w tajemnicy. W dokumencie wymieniony jest tylko autor projektu - kazański przedsiębiorca Aleksander Andriejew.

Sądząc po zdjęciu, nowość otrzyma ogromne koła, przyciemniane przednie optyki, bagażnik dachowy ekspedycji i drabinkę. We wnętrzu pojazdu terenowego widoczne są dwa przednie fotele. Nieznane jest również nazwisko zawodnika Szerpów.

Twórcą pojazdu terenowego Sherp jest Aleksiej Garagashyan, projektant z Sankt Petersburga. Ten niezwykły pojazd może poruszać się po lądzie i wodzie. Samochód jest wprawiany w ruch przez silnik wysokoprężny o pojemności 1,5 litra. Moc agregatu wynosi 44 KM. Silnik współpracuje z pięciobiegową manualną skrzynią biegów i systemem napędu na wszystkie koła. Prześwit pojazdu terenowego wynosi 600 milimetrów.

Artykuł z 27 kwietnia 2020 r. Kolekcja miliardera Kanye Westa. Od Sherpy do Veyrona Zdjęcie 10 kwietnia 2017 r. Pojazd terenowy lub "Czeburaszka": w co można zmienić samochód terenowy

W Rosji Sherp znajduje się na liście floty pojazdów Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych. Model ten jest również sprzedawany w wielu innych krajach. Co więcej, rosyjski pojazd terenowy pojawił się w jednym z odcinków słynnego programu motoryzacyjnego Top Gear. Wreszcie, Sherp można zobaczyć w teledysku do utworu Follow God rapera Kanye Westa.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz