Subaru Solterra: pierwsze zdjęcia i szczegóły

Subaru opublikowało serię zdjęć teaserowych nowego crossovera Solterra, który otrzyma elektryczny układ napędowy. Oprócz rodzimego rynku, Japończycy planują sprzedaż Subaru Solterra na całym świecie, w tym w Europie, USA i Chinach. Dealerzy otrzymają tę nowość w przyszłym roku. Na razie nie ma informacji o dostawach samochodu do Rosji.

Zdjęcie: https://www.motor1.com/

Nazwa Subaru Solterra wywodzi się od łacińskich słów "Sol" ("Słońce") i "Terra" ("Ziemia"). Crossover zbudowany jest na platformie e-Subaru Global Platform. Podwozie umożliwia konstruowanie samochodów zarówno z silnikami elektrycznymi, jak i benzynowymi, a także wariantów z napędem tylnym, przednim lub pełnym. Solterra została opracowana we współpracy z Toyotą.

Zdjęcie: https://www.motor1.com/

Stylistyka Subaru Solterra przypomina koncepcyjną Toyotę bZ4X, pokazaną wiosną tego roku na Motor Show w Szanghaju. Sądząc po zdjęciach, samochód otrzyma "zamknięty" grill, wąskie reflektory LED i szeroki wlot powietrza. Oczekuje się, że będzie on porównywalny wielkością do modelu RAV4.

Wiadomości od 25 sierpnia Subaru ogłasza datę premiery nowego WRX Wiadomości 20 sierpnia Subaru ogłosiło datę premiery ciężkiego terenowego crossovera Forester

Subaru na razie trzyma w tajemnicy specyfikację modelu Solterra, ale według nieoficjalnych doniesień, crossover otrzyma dwa silniki (po jednym na każdą oś), które zapewnią napęd na wszystkie koła.

Zdjęcie: https://www.motor1.com/

Komentarze

Dodaj komentarz