Porady policji drogowej dla początkujących, tajna Toyota i więcej. Aktualności samochodowe dnia

Policja drogowa wymieniła cztery najważniejsze zasady dla początkujących kierowców

Zdjęcie: Subaru

SMVI stwierdziło, że posiadanie podstawowej wiedzy na temat prowadzenia pojazdu zwykle nie wystarcza nowym kierowcom - bardzo często niedoświadczony kierowca gubi się, gdy sytuacja na drodze wymyka się spod kontroli. Dlatego świeżo upieczeni absolwenci szkół jazdy muszą zwracać baczną uwagę nie tylko na własne manewry, ale także na zachowanie innych użytkowników dróg. Ponadto poproszono ich o zwrócenie szczególnej uwagi na przejścia dla pieszych, ograniczenia prędkości i bezpieczne odległości. Kierowcy powinni również zachować szczególną ostrożność podczas jazdy w rejonach podwórek.

Zdjęcie: Stanisław Krasilnikow / TASS

"Początkujący kierowca może dobrze znać teorię i posiadać umiejętności jazdy mechanicznej, ale nie wykształcił umiejętności prawidłowego przewidywania sytuacji na drodze i radzenia sobie z nią. Brak doświadczenia i wiedzy jak zachować się w różnych sytuacjach na drodze prowadzi do wypadków drogowych - podsumowuje policjant ruchu drogowego.

Subaru dostosowuje Forestera do trudnych warunków terenowych

Subaru opublikowało teasery drugiego samochodu z nowej linii o nazwie Wilderness, w ramach której Japończycy produkują najbardziej ekstremalne wersje swoich modeli. Po Outbacku kombi modyfikację z wyposażeniem do jazdy po ciężkich bezdrożach otrzyma Forester kombi. Samochód będzie miał swoją światową premierę 19 sierpnia 2021 roku podczas New York Auto Show.

Zdjęcie: Subaru

Według wstępnych danych, Forester Wilderness będzie się różnił od standardowego Forestera znacznie zmodernizowanym, wzmocnionym zawieszeniem, zwiększonym prześwitem do 240 mm, specjalnymi aluminiowymi felgami oraz terenowymi oponami. Ponadto, crossover otrzyma płytę ochronną silnika, dodatkowe zabezpieczenia dolnej części nadwozia, a także specjalne zdobienia wielu elementów nadwozia. We wnętrzu zamontowane zostaną siedzenia pokryte specjalnym materiałem hydrofobowym.

Toyota pokazała szkice Land Cruisera 300.

Toyota ujawniła serię szkiców, które pokazują pierwszy wygląd opcji dla nowego SUV-a Land Cruiser 300. Na zdjęciach widać warianty konstrukcyjne, z których Japończycy zdecydowali się później zrezygnować. Jeden z konceptów o futurystycznym wyglądzie nosi nazwę HEX-Y i przypomina bardziej łazik księżycowy. Prototyp o bardzo nietypowych kształtach otrzymał bardzo dziwną optykę, "zamknięty" grill i duże felgi. Inne koncepcje wyraźnie nawiązują do stylistyki swoich poprzedników - SUV-ów Land Cruiser '200', '100' i '80'.

Zdjęcie: Toyota

Sprzedaż nowej generacji SUV-ów Toyota Land Cruiser rozpoczęła się w Rosji pod koniec lipca. "300-tka" dostępna jest z 3,5-litrowym, podwójnie doładowanym silnikiem benzynowym V6 rozwijającym 415 KM i 650 Nm momentu obrotowego. Jednostka ta współpracuje z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów i układem napędu na wszystkie koła. Ten SUV jest w stanie rozpędzić się do "setki" w mniej niż 7 sekund. Ceny za model zaczynają się od 5 613 000 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz