Samochód odmówił posłuszeństwa? Wypożycz samochód na czas naprawy

Awaria samochodu może przytrafić się nam każdego dnia. W tym wypadku pozostaje skorzystanie z innych środków transportu. Jeżeli jednak samochód jest dla nas niezbędny, pomyślmy o wynajmie pojazdu. W tym czasie spokojnie oddamy samochód do serwisu.

Awaria samochodu

Samochód może zepsuć się w każdej chwili. Dla większości z nas sytuacja ta może wydawać się kłopotliwa. Poruszając się samochodem, z pewnością jesteśmy w stanie w szybkim czasie załatwić wszystkie najważniejsze sprawy w ciągu dnia. Zawozimy dzieci do szkoły, jedziemy do pracy, na zakupy, czy nawet w delegację służbową. Czasami trudno będzie nam wykonać wszystkie wymienione czynności, poruszając się komunikacją miejską. Warto w takiej sytuacji pomyśleć o możliwości wypożyczenia samochodu. Jest to dość ciekawe rozwiązanie, z którego mogą skorzystać osoby po 21 roku życia, posiadające dokument potwierdzający umiejętność jazdy. 

Jak zachować się podczas kolizji samochodów?

Jeżeli jesteśmy uczestnikami lub świadkami kolizji, to musimy wykonać kilka odpowiednich kroków. Na początku ważne jest zweryfikowanie, czy każda z osób uczestniczących w wypadku nie jest ranna. Jeżeli tak, niezwłocznie musimy zawiadomić na miejsce zdarzenia pogotowie oraz policję. W takiej sytuacji nie można przestawiać samochodów, tylko należy czekać na pojawienie się odpowiednich służb. Jeśli natomiast nikomu nic się nie stało, musimy przestawić pojazd na pobocze lub pobliski parking, aby nie utrudniać komunikacji drogowej innym kierowcom znajdującym się na jezdni. W przypadku gdy pojazd nie uruchamia się, należy skontaktować się niezwłocznie z naszym ubezpieczycielem. 

Wynajem samochodu w Poznaniu

Niezależnie w jakim mieście się znajdujemy, możemy skorzystać z ciekawych ofert firm zajmujących się wynajmem samochodu. Co roku rynek motoryzacyjny rośnie, dając nam coraz to lepsze możliwości. Jeżeli jesteśmy jedną z osób, której przytrafiła się awaria samochodu, a znajdujemy się obecnie w Poznaniu, koniecznie sprawdźmy ofertę na carfree.pl. Rezerwacja jest bardzo prosta, ponieważ mamy możliwość wypełnienia formularza online. Wystarczy, że będziemy posiadali stały dostęp do internetu oraz sprzęt, na którym wypełnimy wniosek. Wszystkie koszty wynajmu samochodu w Poznaniu są dostępne na stronie. Możemy zatem zamówić samochód bez konieczności wychodzenia z domu. 

Zalety korzystania z usług wynajmu samochodu

Długo nie musimy zastanawiać się nad zaletami, jakie wiążą się z możliwością wypożyczenia pojazdu. Według naszych preferencji możemy wybrać odpowiednio dopasowany samochód do naszych potrzeb. Jeżeli zależy nam na dużym, obszernym samochodzie możemy wybrać vana lub np kombi. Mniejsze samochody również są dostępne, a co więcej ich koszt za wynajem, jest znacznie tańszy. Dostępne są również bardziej luksusowe pojazdy oraz co ciekawe busy, które mogą posłużyć nam do przeprowadzki lub wyjazd na wakacje. Usługi wynajmu pojazdów dostępne są na terenie całej Polski. 

Pojazdy dostępne z OC sprawcy

Jeżeli jesteśmy uczestnikami kolizji, ale wypadek nie został spowodowany z naszej winy, musimy działać niezwłocznie. W przypadku, gdy nasze auto nie nadaje się już do jazdy, możemy starać się o uzyskanie zastępczego samochodu np. w carfree.com.pl. Pieniądze będą ściągane z OC sprawcy zdarzenia. Dzięki takiej opcji nie musimy martwić się o nasz zastępczy samochód, który jest dla nas niezbędny w życiu codziennym. Oferta skierowana jest wyłącznie do wszystkich osób pokrzywdzonych posiadających ubezpieczenie. Co więcej, usługa ta jest dla osoby poszkodowanej całkowicie darmowa. 

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze

Dodaj komentarz