Geely sprowadza do Rosji niedrogą hybrydę

Chińska firma Geely wprowadzi na rynek rosyjski w 2021 roku nowy, przystępny cenowo model ze ze zelektryfikowanym układem napędowym działającym jako "umiarkowana hybryda". Poinformowały o tym służby prasowe producenta samochodów.

Na razie nie podano żadnych szczegółów dotyczących nowego pojazdu. Możemy jedynie przypuszczać, że silnik spalinowy pojazdu będzie wspomagany przez pokładowy system elektryczny, który może zapewnić dodatkową trakcję i oszczędność paliwa.

Na przykład, Geely Atlas crossover na niektórych rynkach ma modyfikację wyposażoną w 1,5-litrowy benzynowy silnik trzycylindrowy, 48-woltowy rozrusznik i akumulator litowo-jonowy. Łącznie układ ten wytwarza moc 190 KM i moment obrotowy 300 Nm.

Wiadomości na 2 kwietnia Geely prezentuje crossovera napędzanego przez Volvo Wiadomości 25 lutego Chińska firma Geely uruchomiła zakład produkujący satelity kosmiczne

Wprowadzenie nowego pojazdu na rynek rosyjski jest częścią strategii Geely 4.0, która zakłada stawianie na technologie informatyczne, zelektryfikowane układy napędowe oraz inteligentne pojazdy z autonomiczną jazdą.

Najnowszą nowością Geely w Rosji jest crossover coupe Tugella. Samochód jest dostępny z bezalternatywną, dwulitrową, czterocylindrową, turbodoładowaną jednostką benzynową o mocy 238 KM i momencie obrotowym 350 Nm, która została opracowana we współpracy z Volvo. Silnik współpracujący z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów japońskiej firmy Aisin pozwala crossoverowi rozpędzić się od 0-60 km/h w 6,9 sekundy.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz