Długotrwałe zapachy samochodowe - jakie wybrać?

Podstawą zadbanego wnętrza jest czystość: czysta deska rozdzielcza, tapicerka i podłoga. Trwałe zapachy samochodowe mogą wzmocnić czystość wnętrza i uprzyjemnić podróż kierowcy i pasażerom. Aromatyczne zawieszki mają wiele innych zastosowań. Co warto o nich wiedzieć? Jak wybrać zapach do samochodu, który będzie zarówno trwały, jak i przyjemny?

Zapomnij o popularnych zawieszkach, jeśli zależy Ci na trwałości i intensywności zapachu. Takie zapachy samochodowe może nie są drogie, ale nie są trwałe.

Dlaczego warto kupić dobry zapach do samochodu?

Zapachy samochodowe mają wiele praktycznych zastosowań. Cząsteczki zapachowe mogą maskować niepożądane zapachy, takie jak zapach jedzenia, papierosów czy sierści zwierząt w samochodzie. Silny i długotrwały zapach może zredukować nieprzyjemne zapachy nawet z zewnątrz samochodu, jeśli filtr kabinowy nie zdołał ich zatrzymać: zapachy asfaltu, spalin czy przejeżdżających obok samochodów śmieci.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że dobrze zapakowany zapach może stanowić ciekawy przedmiot dekoracyjny. Można dopasować kolor, kształt lub postawić na wysokiej jakości estetyczne opakowanie.

Rodzaje zapachów samochodowych

Zapach samochodowy może występować w wielu różnych formach. Od opakowania i kształtu zależy również sposób montażu. Na rynku można wyróżnić trzy rodzaje zapachów:

  • Kartoniki lub papierki zapachowe mocowane są za pomocą gumki lub sznurka do tylnej szyby. Występują w różnych kształtach, kolorach i aromatach. Minusem jest to, że mają stosunkowo krótki termin przydatności do spożycia.
  • Zapach w żelowych kulkach w saszetce. Jest to długotrwały, intensywny odświeżacz powietrza.
  • Zapach samochodowy w sprayu służy do maskowania nieprzyjemnych zapachów w szczególnych sytuacjach. Jest to mocny zapach, ale utrzymuje się w powietrzu.
  • Olejek zapachowy, czyli perfumy samochodowe, w postaci zamkniętej szklanej butelki z drewnianym korkiem. Utrzymują dużą intensywność zapachu przez długi czas.

Na co zwrócić uwagę wybierając zapachy samochodowe?

Warto wybrać taki zapach, który spodoba się wszystkim pasażerom. Nie wszystkie nuty są lubiane w równym stopniu. Niektóre słodkie nuty mogą wpływać na koncentrację lub pogłębiać dolegliwości związane z chorobą lokomocyjną. Nawet w przypadku świeżych zapachów ważne jest, aby wybrać odświeżacz z regulacją intensywności zapachu.

Zapach samochodowy California Scents

Puszki zapachowe do stosowania w samochodzie

California Scents to marka, która oferuje najpopularniejsze w Polsce zapachy samochodowe. Metalowa puszka jest hermetycznie zamknięta i zawiera trzy sztuki drzewa cedrowego nasączone olejkami o określonym zapachu. Po zdjęciu górnego, czarnego wieczka puszka wygląda jak puszka z jedzeniem. Regulator na wieczku pozwala nam określić intensywność zapachu. Puszkę umieszcza się w samochodzie w przypadkowych miejscach, najczęściej pod siedzeniem, lub w bocznej kieszeni, lub uchwycie na kubek. Zapach puszek zapachowych utrzymuje się przez 30-60 dni. Skutecznie redukują nieprzyjemne zapachy w samochodzie. Sprawdź ofertę California Scents na sklep.motogo.pl/california-scents-m23

Długotrwałe zapachy do samochodu

Na intensywność i trwałość zapachu wpływa wiele czynników. Po pierwszym użyciu zapachu samochodowego z atomizerem (kilka rozpyleń np. na dywan lub podłogę pojazdu) jego trwałość wyniesie od 2 do 3 dni. Jeśli proces ten będzie powtarzany wielokrotnie w ciągu miesiąca, odstępy czasowe mogą się wydłużyć nawet do 7 dni. Tego typu rozwiązanie ma tę zaletę, że możemy kontrolować, kiedy i jak mocno ma pachnieć. Puszki California Scents mają trwałość do 60 dni.

Na intensywność i trwałość zapachu mogą wpływać także inne czynniki. Na przykład to, czy palimy w samochodzie i jaka temperatura panuje w środku. Długotrwały zapach samochodowy powinien utrzymywać się według mnie przez co najmniej 2 do 3 tygodni

Komentarze

Dodaj komentarz