Dacia Duster - crossover wyposażony w zrobotyzowaną skrzynię biegów

Dacia zaprezentowała na rynku europejskim przeprojektowanego kompaktowego crossovera Duster drugiej generacji, który otrzymał szereg istotnych zmian zewnętrznych i technicznych. W Rosji model sprzed reformy jest sprzedawany pod marką Renault.

Dacia Duster odróżnia się od swojego poprzednika innymi reflektorami ze zintegrowanymi diodowymi światłami do jazdy dziennej w kształcie litery Y, które wcześniej pojawiły się w trzeciej generacji Logana i Sandero.

Ponadto dla tego crossovera opracowano nowe 16- i 17-calowe koła, które zostały przetestowane w tunelu aerodynamicznym w celu zmniejszenia oporu powietrza. Jak twierdzi producent, ma to pozytywny wpływ na zużycie paliwa i emisję spalin.

W kabinie pojawił się nowy system infotainment z 8-calowym ekranem dotykowym i możliwością bezprzewodowego korzystania z Apple CarPlay i Android Auto. W wersjach z napędem na wszystkie koła na ekranie będą wyświetlane różne informacje, takie jak poziom przechyłu pojazdu i wskazania wysokościomierza.

Wiadomości od 18 czerwca Odświeżony crossover Dacia Duster pokazany na wideo Jazdy próbne 31 maja Jazda próbna nowym Renault Duster z wariatorem: jak jeździ i ile kosztuje

Główną zmianą techniczną było pojawienie się 6-biegowej, zrobotyzowanej skrzyni biegów z dwoma sprzęgłami w modyfikacji z topowym silnikiem turbo o pojemności 1,33 litra i mocy 150 KM oraz napędem na przednie koła.

Sprzedaż zmodernizowanej Dacii Duster rozpocznie się w Europie we wrześniu tego roku. Ceny zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Początkowo crossover będzie oferowany ze starym logo firmy, a w pierwszej połowie przyszłego roku samochody otrzymają nowe logo.

W Rosji crossover Duster drugiej generacji jest sprzedawany pod marką Renault. Model ten pojawił się w Europie w 2018 roku, ale na rodzimy rynek trafił dopiero w marcu 2021 roku. Produkcja tych samochodów, podobnie jak w przypadku Dustera pierwszej generacji, została uruchomiona w Moskwie. Crossover jest dostępny z dotychczasowymi silnikami 1,6- i 2,0-litrowymi o mocy odpowiednio 117 i 143 KM, a także z nową jednostką 1,33-litrową turbo o mocy 150 KM, współpracującą z sześciobiegową skrzynią manualną lub wariatorem.

Alternatywnie, crossover jest oferowany ze zmodernizowanym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1,5 litra i mocy 109 KM. Tak jak poprzednio, Renault Duster jest dostępny z napędem na przednie koła oraz na wszystkie koła. Ceny za samochody w stałych konfiguracjach wahają się od 993 000 rubli do 1 498 000 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz