Amerykańscy tunerzy stworzyli sześciokołowy przetwornik Warlord. Zdjęcie

Amerykańska firma tuningowa Apocalypse Manufacturing zaprezentowała trzyosiowego pick-upa o nazwie Warlord. Nowość jest już dostępna do zamówienia w cenie co najmniej 250 000 dolarów, donosi Carscoops.

Sześciokołowy pickup bazuje na modelu Ram 1500 TRX. Aby zamontować dodatkowe koła, amerykańscy inżynierowie musieli zwiększyć ramę ciężarówki i zainstalować trzecią oś napędową.

Sześciokołowy pickup bazuje na modelu Ram 1500 TRX.

Nowa ciężarówka wyposażona jest w 37-calowe opony terenowe oraz specjalną klatkę bezpieczeństwa w nadwoziu. Samochód ma znacznie zwiększony prześwit, ale dokładne dane nie zostały ujawnione.

Za 5,2 tys. dolarów pickup Warlord może być wyposażony w noktowizor, a za 1 tys. dolarów w dodatkową optykę LED. Samochód napędzany jest 6,2-litrowym silnikiem V8 Hellcat o mocy 702 KM.

Pickup Warlord może być wyposażony w noktowizor

W zeszłym roku amerykańska firma tuningowa Hennessey zbudowała gigantycznego, sześciokołowego pickupa na bazie Ram 1500 TRX. Trzyosiowy pojazd nosi nazwę Mammoth 6X6 i jest napędzany silnikiem V8 o pojemności 7,0 litrów. Nad tym silnikiem pracowało studio tuningowe Mopar. Moc silnika, który nosi nazwę Hellephant, przekracza 1200 koni mechanicznych.

Wiadomości od 2 lipca Nissan Navara pick-up przystosowany do ciężkiego off-roadu Wiadomości 8 czerwca UAZ "Pickup" uzupełnił flotę pojazdów irańskiej policji. Zdjęcie

Z kolei amerykańska firma Rezvani, znana z produkcji ekstremalnych samochodów terenowych Tank, wprowadziła na rynek nowy model o nazwie Hercules 6x6. Sześciokołowy pojazd został zbudowany na platformie Jeepa Gladiatora. Podstawowa wersja pickupa wyposażona jest w silnik benzynowy V6 Pentastar o pojemności 3,6 litra. Moc jednostki wynosi 289 koni mechanicznych. W gamie silników znalazł się również 3,0-litrowy silnik wysokoprężny o mocy 260 KM. Ponadto klientom oferowany będzie silnik V8 o pojemności 6,4 litra i mocy 507 KM.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz