Nowa Toyota Land Cruiser 300 dołącza do floty policyjnej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zdjęcie

Nowy flagowy SUV Toyota Land Cruiser, który został zmodernizowany do wersji 300, został dodany do floty policyjnej Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA). Nie wiadomo, ile samochodów otrzymała lokalna policja. Samochody patrolowe będą używane w kilku miastach - Dubaju i Abu Dhabi, donosi The National News.

Zdjęcie: Dzięki uprzejmości Al Futtaim

SUV patrolowy jest pomalowany w barwy lokalnej policji i otrzymał specjalne malowanie. Toyota Land Cruiser 300 jest również wyposażona w światła błyskowe i system komunikacji głośnomówiącej.

Toyota zaprezentowała Land Cruisera 300 zaledwie kilka tygodni temu. Toyota przyjmuje już zamówienia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Samochód oparty jest na nowej architekturze TNGA, na którą stopniowo przechodzą wszystkie modele marki. Jednocześnie Land Cruiser zachował swoją konstrukcję ramową.

SUV z napędem na wszystkie koła wyposażony jest w 3,5-litrowy silnik benzynowy V6 twin-turbo. Moc jednostki wynosi 415 koni mechanicznych. Klientom oferowana będzie również wersja SUV-a z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 3,3 litra i mocy 309 KM. Oba silniki współpracują z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Nowości 15 czerwca Toyota Land Cruiser 300: odpowiedzi na główne pytania dotyczące nowości Nowe pozycje 9 czerwca Toyota zaprezentowała nowy model Land Cruiser 300. Wszystkie szczegóły

Nie tak dawno temu policja w Dubaju otrzymała crossovera GV80, który został dostarczony lokalnym organom ścigania przez jednego z oficjalnych dealerów submarki premium Hyundai. Crossover otrzymał charakterystyczną biało-zieloną kolorystykę nadwozia stosowaną przez policję w Dubaju. Specyfikacja techniczna samochodu nie została podana, ale można przypuszczać, że policja otrzymała GV80 w modyfikacji z najwyższej półki. Mówimy tu o crossoverze z 3,5-litrowym silnikiem benzynowym twin-turbo V6, który rozwija moc 379 KM.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz