Aktywna piana do mycia samochodu. Jak to działa? RANKING najlepszych produktów

Dbanie o samochód nie ogranicza się jedynie do wykonywania potrzebnych napraw. Każdy kierowca powinien również zadbać o stan wizualny pojazdu. Dokładnie umyte auto wygląda o wiele lepiej i w pewien sposób jest wizytówką kierowcy. Alternatywą dla wizyt na myjni może być użycie piany aktywnej.

Jak myć samochód pianą aktywną?

Piana aktywna to nowoczesny środek do bezdotykowego mycia pojazdów. Kosmetyki do mycia samochodów tego typu są silnie skoncentrowane. Przekłada się to na wysoką skuteczność oraz odpowiednie i szybkie usuwanie zabrudzeń z powierzchni auta. Aby odpowiednio użytkować ten preparat, należy wcześniej dokładnie zapoznać się z instrukcją zawartą na opakowaniu. Jest to niezbędny krok, który wyeliminuje uszkodzenie karoserii.

Ogromnym atutem piany aktywnej jest fakt, że nadaje się ona do mycia zarówno karoserii, jak i podwozia i kół. Doskonale sprawdza się również do czyszczenia elementów plastikowych i chromowanych. Z tego względu piana aktywna stanowi uniwersalny środek czyszczący. Każdy właściciel samochodu, któremu zależy na skutecznym utrzymaniu czystości, powinien rozważyć zakup tego środka. Poza samym preparatem potrzebny jest także mechanizm, który pomoże nam wytworzyć pianę. Najpopularniejszą opcją jest zakup myjki ciśnieniowej w zestawie z pianownicą.

Przed myciem auta musimy przygotować sprzęt oraz roztwór piany aktywnej. Mycie samochodu rozpoczynamy od progu, a kończymy na dachu. Podobnie postępujemy podczas spłukiwania piany: najpierw spłukujemy ją z dołu, a dopiero później z dachu auta. Kolejność jest bardzo ważna, ponieważ dzięki temu piana aktywna ma wystarczająco dużo czasu, aby usunąć zabrudzenia z samochodu. Mycie auta pianą aktywną nie gwarantuje nam usunięcia wszystkich zabrudzeń. Jeśli na samochodzie widoczne są trudne do usunięcia zabrudzenia, potrzebne będzie dodatkowe mycie ręczne. Piana aktywna doskonale radzi sobie za to z codziennymi zabrudzeniami i jest nazywana pianą do mycia wstępnego. Na rynku można jednak znaleźć też silniej skoncentrowane piany aktywne, które pozwalają na dokładne czyszczenie samochodu. Przed zakupem warto zawsze sprawdzić liczbę składników aktywnych w pianie i dobrać preparat do naszych indywidualnych potrzeb.

Nowoczesna piana aktywna nie tylko oczyszcza samochód, lecz także zabezpiecza karoserię przed negatywnym wpływem promieniowania UV. Ponadto pozostawia na powierzchni powłokę, która zapobiega ponownemu osadzaniu się kurzu i innych zanieczyszczeń.

osoba myjąca samochód zapienioną gąbką

Piana aktywna z woskiem czy bez?

Piana aktywna z woskiem pozwala nie tylko na dokładne umycie samochodu, lecz także na zadbanie o jego wygląd. Wosk zawarty w niektórych preparatach umożliwia utworzenie specjalnego filmu na karoserii, który przeciwdziała osadzaniu się zanieczyszczeń i brudu. Jego hydrofobowe działanie zapobiega powstawaniu korozji, która ma destrukcyjny wpływ na kondycję powierzchni pojazdu. Co więcej, dzięki zastosowaniu piany aktywnej z woskiem nie trzeba nakładać dodatkowych preparatów, co wiąże się z oszczędnością zarówno czasu, jak i pieniędzy. Piana aktywna z woskiem pozwala na osiągnięcie efektu lśniącej karoserii, dlatego będzie doskonałym wyborem dla osób, które lubią wyróżniać się na drodze i przyćmiewać blaskiem swojego pojazdu innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli chodzi o pianę aktywną bez wosku, jest ona dobrym rozwiązaniem dla kierowców, którzy pragną dokładnie usunąć zabrudzenia ze swojego auta, a następnie zastosować profesjonalne woski. Dają one dużo lepszy efekt połysku i zabezpieczenia lakieru niż ten zawarty w pianie aktywnej z woskiem.

Piana aktywna 2021. RANKING najlepszych produktów

W rankingu najlepszych pian aktywnych 2021 warto wyróżnić kilka marek preparatów, które są wysoko oceniane przez wielu kierowców.

Cleantech Citrus Foam to piana aktywna o delikatnej formule. Jest bezpieczna dla lakieru oraz powłok ceramicznych. To idealna propozycja dla użytkowników, którzy cenią sobie wygodę użytkowania. Preparat doskonale sprawdza się do czyszczenia trudnych i uciążliwych zabrudzeń, jak i codziennych zanieczyszczeń.

Kolejnym wartym uwagi preparatem jest Shiny Garage Fruit Snow Foam. To piana aktywna polskiego producenta. Produkt ma przyjemny zapach i jest gęsty, dzięki czemu z łatwością usunie trudne zabrudzenia z karoserii.

Ostatnią pozycją w rankingu jest najbardziej skuteczna z dostępnych na polskim rynku piana aktywna Fireball. Marka tworzy mocno skoncentrowane produkty, które należy rozcieńczyć w proporcji 1:30. Piana doskonale radzi sobie nawet z najbardziej opornymi zabrudzeniami. 

Wszystkie wymienione produkty znajdziesz w ofercie sklepu na https://sklep.motogo.pl/piany-aktywne-c44.

Komentarze

Dodaj komentarz