Toyota sprowadza sportowego Land Cruisera 300 do Rosji za ₽7,6 mln zł

Toyota ogłosiła, że przyjmuje zamówienia w Rosji na specjalną wersję SUV-a Land Cruiser 300 o nazwie GR Sport, która została opracowana przez specjalistów z działu sportowego Gazoo Racing. Pojazd różni się od pozostałych wersji modelu specjalnym wyglądem zewnętrznym i wewnętrznym, a także pewnymi modyfikacjami technicznymi.

Z zewnątrz Land Cruiser 300 GR Sport wyróżnia się dużym napisem "TOYOTA" na masywnej osłonie chłodnicy z dużymi komórkami wielościanów, zderzakami o różnych kształtach, nakładkami na nadkola, plakietkami "GR Sport", stopniami bocznymi o specjalnej konstrukcji oraz 18-calowymi obręczami kół ze stopu metali lekkich.

Wnętrze wyróżnia się na tle innych SUV-ów czarnym wykończeniem podłogi i sufitu, szarymi wstawkami w obiciach drzwi, a także skórzanymi fotelami z kontrastowymi przeszyciami. Emblemat "GR" znajduje się na zagłówkach, kierownicy i kluczyku zapłonu.

Jazdy próbne 9 sierpnia Dwoistość króla. Toyota Land Cruiser 300 jazda próbna Wiadomości 16 sierpnia. Nowy Land Cruiser 300 był testowany na ciężkim off-roadzie. Wideo

Jeśli chodzi o zmiany techniczne, inżynierowie przekonfigurowali system stabilizacji kinetycznej zawieszenia E-KDSS, który przeciwdziała przechyłom nadwozia i przechyłom. W wersji GR Sport zmieniono zakresy działania układu i blokady drążków stabilizatorów, dzięki czemu zawieszenie jest sztywniejsze i zmniejsza przechyły boczne przy dużych prędkościach na utwardzonych nawierzchniach.

Skład jednostek napędowych nie uległ zmianie. SUV jest dostępny z 3,5-litrowym silnikiem benzynowym V6 twin-turbo o mocy 415 KM oraz z 3,3-litrowym turbodieslem o mocy 299 KM. Oba silniki współpracują z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła. Ceny samochodu z silnikiem diesla zaczynają się od 7 620 000 rubli, a SUV z silnikiem benzynowym będzie kosztował co najmniej 7 684 000 rubli. Tak więc wersja GR Sport jest o 2 miliony rubli droższa od standardowego Land Cruisera 300 w wersji podstawowej.

Komentarze

Dodaj komentarz