Porsche podaje rosyjską cenę 640-konnego Cayenne GT

Porsche Rosja ogłosiło ceny i daty dostępności nowego modelu Cayenne GT, który firma nazywa "najszybszym crossoverem na świecie". Samochód trafi do dealerów jesienią 2021 roku i będzie kosztował co najmniej 16 160 000 RUB.

Porsche Cayenne GT crossover coupe zadebiutowało w sieci w środę 30 czerwca, a jego pierwszy publiczny pokaz odbędzie się w połowie lipca w ramach "Festiwalu Prędkości" w Goodwood w Wielkiej Brytanii.

Samochód jest napędzany przez 4,0-litrowy silnik benzynowy V8 twin-turbo, rozwijający moc 640 KM i moment obrotowy 850 Nm. Silnik jest połączony z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i pozwala Cayenne przyspieszać od 0 do 100 w 3,3 sekundy. Prędkość maksymalna Cayenne GT wynosi 300 km/h.

Wiadomości od 30 czerwca Porsche prezentuje najszybszego na świecie crossovera Wiadomości 17 czerwca Nowe Porsche Cayenne Coupe jest najszybszym crossoverem na Nürburgringu

Wersja GT Cayenne różni się od innych samochodów z rodziny Cayenne specjalną konfiguracją podwozia i systemu napędu na wszystkie koła oraz specjalnymi, szybkimi oponami Pirelli P Zero Corsa, zaprojektowanymi specjalnie dla tego samochodu.

Jeszcze przed premierą zakamuflowane Porsche Cayenne GT ustanowiło rekord Północnej Pętli toru Nürburgring dla produkcyjnego crossovera. Samochód prowadzony przez pilota testowego niemieckiej marki Larsa Kerna pokonał 20,8-kilometrową trasę w 7 minut i 38,925 sekundy. Nowość przebiła osiągnięcie Audi RS Q8, które jesienią 2019 roku pokonało okrążenie Nürburgringu w 7 minut i 42,253 sekundy.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz