Niemcy produkują samochód elektryczny o mocy 816 KM wart 1 mln euro

Niemiecka firma E-Legend, z siedzibą w Baylngries w Bawarii, zaprezentowała elektryczny samochód sportowy o nazwie EL1. Twórcy gry nazywają nowość nowoczesną wersją słynnego klasycznego samochodu rajdowego Audi Sport Quattro S1. Auto Motor Und Sport pisze o tym.

E-Legend EL1 jest wyposażony w trzy silniki elektryczne, które rozwijają łączną moc 816 koni mechanicznych. Silniki są zasilane przez 800-woltowy, 90-kWh akumulator z możliwością szybkiego ładowania, zastosowany w samochodzie elektrycznym Porsche Taycan. Samochód posiada również system kontroli trakcji wektorowej oraz system chłodzenia akumulatora cieczą.

EL1 jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy i rozpędzić się do 200 km/h w mniej niż 10 sekund. Maksymalny zasięg na jednym ładowaniu wynosił około 400 kilometrów.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, o podobieństwie E-Legend EL1 do klasycznego samochodu rajdowego Audi Sport Quattro S1 świadczy kanciaste nadwozie wykonane z włókna węglowego o podobnych proporcjach, wąskie reflektory LED, trzy otwory wentylacyjne z przodu i pięcioszprychowe felgi z lekkich stopów.

Wiadomości na 23 czerwca Audi chce całkowicie zrezygnować z silników benzynowych do 2033 roku Jazdy próbne 24 marca Bez obaw. Jazda próbna Porsche Taycan w Bajkale

W sumie E-Legend planuje zmontować 30 takich samochodów. Ceny EL1 będą zaczynać się od 1 mln euro (86,2 mln rubli).

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz