Porsche prezentuje najszybszego na świecie crossovera

Porsche zaprezentowało "doładowaną" wersję cross-coupe Cayenne, która w nazwie otrzymała przedrostek Turbo GT. Jak informuje serwis prasowy marki, samochód jest już dostępny do zamawiania i trafi do dealerów we wrześniu tego roku. Dla przykładu, w USA, według Carscoops, ceny samochodu zaczynają się od 182 150 dolarów (13 182 614 dolarów według aktualnego kursu walut).

Crossover otrzymał zmodernizowany silnik benzynowy o pojemności 4,0 litrów. Moc urządzenia wynosi 640 koni mechanicznych. Silnik współpracuje z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów Tiptronic i układem napędu na cztery koła.

Maksymalna prędkość nowego egzemplarza to 300 km na godzinę. Przyspieszenie do setki zajmuje Cayenne Turbo GT tylko 3,3 sekundy. Porsche twierdzi, że dzięki temu jest to najszybszy produkcyjny crossover na świecie. Dla przykładu, Lamborghini Urus przyspiesza do 100 km/h w 3,6 sekundy, brytyjski Lister Stealth (bazujący na Jaguarze F-Pace SVR) - w 3,5 sekundy, a Audi RS Q8 - w 3,8 sekundy. Crossover Porsche przegrywa z nimi pod względem prędkości maksymalnej. Urus jest w stanie rozpędzić się do 304 km/h, a brytyjski Lister Stealth - do 316 km/h.

Ponadto, "doładowane" Porsche Cayenne Coupe ustanowiło rekord Północnej Pętli Nürburgring wśród crossoverów. Samochód prowadzony przez kierowcę testowego Porsche, Larsa Kerna, pokonał 20,8-kilometrową trasę w 7 minut i 38,925 sekundy. Crossover prześcignął osiągnięcie Audi RS Q8, które jesienią 2019 roku pokonało okrążenie Nürburgringu w 7 minut i 42,253 sekundy.

Wiadomości na 17 czerwca Nowe Porsche Cayenne Coupe najszybszym crossoverem na torze Nürburgring Wiadomości 13 grudnia 2020 r. Porsche wypuściło swoje milionowe Cayenne

Niemcy twierdzą, że przekonfigurowali wszystkie komponenty Cayenne, aby uzyskać maksymalne osiągi. Dzięki temu zawieszenie pneumatyczne stało się o 15% sztywniejsze. Jednocześnie prześwit samochodu został zmniejszony o 17 mm w stosunku do standardowego Cayenne Turbo. Nowe Cayenne otrzymało 22-calowe koła z oponami Pirelli. Samochód posiada również zmodernizowany układ hamulcowy i zestaw aerodynamiczny z włókna węglowego.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz