Nowa generacja crossovera Haval H6 doczeka się wersji coupe

Haval wkrótce zaprezentuje wersję coupe crossovera H6 nowej generacji. Jak podaje China Automotive, szpiegowskie zdjęcia pojazdu pojawiły się najpierw w lokalnych mediach, a następnie oficjalne zdjęcia nowego modelu opublikował sam producent samochodów.

Chińscy projektanci, tworząc wygląd crossovera, inspirowali się wyglądem głębinowego rekina czarnego. Wariant Coupe różni się od standardowego samochodu osłoną chłodnicy, zderzakiem z przedłużonymi kanałami powietrznymi w formie trójkątów, a także dwoma spojlerami, umieszczonymi na krawędzi dachu i na krawędzi pokrywy bagażnika.

Haval H6 Coupe zbudowany jest na modułowej platformie L.E.M.O.N., na której opiera się nowy rosyjski crossover Jolion. Długość pojazdu wynosi 4.714 mm, szerokość 1.940 mm, wysokość 1.729 mm, a rozstaw osi 2.738 milimetrów.

Wideo 22 stycznia 2018 r. Haval H6 Coupe: chiński samochód, który zaskoczył jakością Artykuł z 10 lutego 2020 r. 10 samochodów, które zniknęły z Rosji

Samochód napędzany jest hybrydową 154-konną jednostką składającą się z 1,5-litrowej turbodoładowanej czwórki i silnika elektrycznego. Według nieoficjalnych danych, coupe-crossover będzie miał również modyfikację z tradycyjnym silnikiem benzynowym.

Poprzedni Haval H6 Coupe pojawił się w Rosji pod koniec 2017 roku, ale model opuścił krajowy rynek w 2019 roku.

Komentarze

Dodaj komentarz