Policyjny sedan z 2006 roku został wyposażony w silnik czołgowy. Fot.

W Szwecji, lokalny mężczyzna o nazwisku Daniel Werner zakupił policyjnego sedana Forda Crown Victoria z 2006 roku i wyposażył samochód w 27-litrowy silnik Rolls-Royce Meteor V12 do czołgów. Road&Track informuje o tym. Moc jednostki wynosi 2500 koni mechanicznych.

Szwed musiał zmodyfikować zawieszenie Forda Crown Victoria, aby zamontować w nim ten silnik. Do tego celu wykorzystał części z pickupa Chevy C10. Werner nie zamierza uczestniczyć w wyścigach z silnikiem czołgu, w planach Szweda, aby spróbować przyspieszyć zmodernizowany sedan do 321 km. Nie wiadomo jeszcze, czy samochód z roku modelowego 2006 będzie w stanie wytrzymać takie prędkości.

Nie tak dawno temu Volkswagen Typ 2 z 1958 roku został w USA wyposażony w silnik odrzutowy Rolls-Royce Viper 535. Moc tej jednostki wynosi 5000 koni mechanicznych. Autorem projektu był inżynier amator Perry Watkins. Jak twierdzi, praca nad projektem zajęła mu ponad dwa lata. Teoretycznie van z taką jednostką napędową może osiągnąć do 483 km. na godzinę. Watkins podkreślił jednak, że takich prędkości pojazd nie byłby w stanie wytrzymać.

- Wideo: Volkswagen retro van wyposażony w silnik odrzutowy

- Wideo: samochód odrzutowy złamał ograniczenie prędkości do 1000 km/h

Komentarze

Dodaj komentarz