Londyńska taksówka Geely zmieniła się w elektrycznego kampera

Brytyjska firma London Electric Vehicle Company (LEVC), należąca do chińskiej firmy Geely, zaprezentowała swój nowy projekt. Jest to model o nazwie e-Camper, który twórcy nazywają "pierwszym na świecie elektrycznym kamperem".

LEVC e-Camper zbudowany jest na podwoziu samochodu dostawczego VN5, który z kolei bazuje na modelu TX. TX jest od kilku lat używany jako londyńska taksówka.

Układ napędowy pojazdu obejmuje 1,3-litrowy, trzycylindrowy silnik benzynowy wykorzystywany jako generator do ładowania akumulatorów, silnik elektryczny oraz zestaw akumulatorów. Napędzana wyłącznie energią elektryczną, hybryda może przejechać do 70 mil (110 km), a jej łączny zasięg wynosi 400 mil (644 km).

We wnętrzu znajdują się przednie fotele, które obracają się o 180 stopni, zapewniając więcej miejsca. Jest tu także mały aneks kuchenny i tylna sofa, która przekształca się w łóżko.

Ponadto samochód posiada rozsuwany dach z dwoma dodatkowymi miejscami do spania. Wreszcie, samochód elektryczny jest wyposażony w specjalne uchwyty do przewozu różnego rodzaju sprzętu, takiego jak rowery czy deski surfingowe.

Sprzedaż e-Campera LEVC rozpocznie się w 2022 roku. Ceny elektrycznego kampera zaczynają się od 62 250 funtów.

Komentarze

Dodaj komentarz