Nowy VW Multivan: wygląd inspirowany Golfem i wnętrze kabrioletu

Volkswagen wprowadził do sprzedaży minivana Multivan siódmej generacji (indeks T7). W modelu zastosowano nową platformę modułową, hybrydowy układ napędowy oraz wnętrze z nowymi rozwiązaniami i rozszerzonymi opcjami transformacji.

Volkswagen Multivan został zaprojektowany w nowoczesnym stylu w duchu ósmej generacji Golfa, od którego minivan otrzymał charakterystyczne reflektory LED. Jednocześnie można zauważyć pewne zapożyczenia od poprzedników.

Na przykład, poziomy pas wzdłuż nadwozia nawiązuje do Multivana T3 (produkowanego w latach 1979-1992), a lekko wystająca maska silnika przypomina model czwartej generacji (1990-2003).

Volkswagen Multivan T7

Jeśli chodzi o wnętrze, trzeci rząd siedzeń z pełną kanapą został zastąpiony przez oddzielne fotele o lekkiej konstrukcji, które można łatwo wyjąć, aby uzyskać więcej miejsca w kabinie. Ponadto, podobnie jak w klasycznym modelu sprzed 35 lat, siedzenia w drugim rzędzie obracają się o 180 stopni w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy, dzięki czemu pasażerowie mogą siedzieć naprzeciwko siebie.

Wnętrze Volkswagena Multivana T7

Do dyspozycji kierowcy jest 10,25-calowa deska rozdzielcza Virtual Cockpit, dotykowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego oraz wyświetlacz projekcyjny, co jest nowością w samochodach użytkowych Volkswagena. Wyposażenie opcjonalne obejmuje dwuczęściowy panoramiczny szyberdach oraz elektrycznie sterowany szyberdach.

Wnętrze Volkswagena Multivana T7

Wraz ze zmianą generacji Multivan został przeniesiony na platformę modułową MQB, która jest podstawą dla większości dzisiejszych modeli niemieckiego koncernu. Przejście na nową architekturę pozwala na zastosowanie w Multivanie hybrydowego układu napędowego, składającego się z 1,4-litrowej turbosprężarki i 12-kilowatowego silnika elektrycznego zasilanego baterią litowo-jonową. Łącznie system wytwarza 218 koni mechanicznych.

Wiadomości na 6 maja Volkswagen zaprezentował wygląd zewnętrzny nowego Multivana Wiadomości 26 kwietnia Volkswagen ujawnił przekształcalne wnętrze nowego Multivana

Tradycyjna linia silników obejmuje dwie doładowane jednostki benzynowe o pojemności 1,5 litra i 2,0 litra i mocy odpowiednio 136 i 205 KM. Alternatywnie dostępny jest 2,0-litrowy turbodiesel o mocy 150 KM.

Terminy rozpoczęcia sprzedaży oraz ceny minivana Volkswagen Multivan siódmej generacji zostaną ogłoszone oddzielnie.

Komentarze

Dodaj komentarz