Nowe SUV-y 'Big Dog' i 'Tank' w Rosji: pierwsze zdjęcia

Chińska firma Haval przygotowuje się do wprowadzenia na rynek rosyjski dwóch nowych pojazdów: SUV-a Big Dog oraz modelu Tank z kontrolowanej przez siebie marki WEY. Pojazdy zostały zaprezentowane dealerom producenta podczas specjalnej imprezy w Soczi. Wydanie "Chińskie samochody" opublikowało kilka zdjęć z prezentacji.

Cechą charakterystyczną Haval Big Dog (w Chinach to B06 Dagou) jest kanciasty kształt nadwozia i zaokrąglony przód w duchu klasycznych SUV-ów, takich jak Gelandewagen czy Defender.

Gama silników tego stylizowanego na retro SUV-a obejmuje 1,5-litrowe turbo o mocy 159 KM oraz 2,0-litrową jednostkę o mocy 211 KM. Model ten posiada napęd na wszystkie koła z wymuszoną blokadą tylnego mechanizmu różnicowego.

Jeśli chodzi o WEY Tank, to jest on oparty na tym samym podwoziu co Haval H9 SUV. Pojazd ma długość 4760 mm i posiada konstrukcję ramową oraz zawieszenie z prześwitem 224 mm. Tank wyposażony jest w 2,0-litrową "turbo czwórkę" o mocy 227 KM, współpracującą z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. Aby poradzić sobie z off-road WEY Tanlk może korzystać z downshiftu, a także blokady przedniego i tylnego dyferencjału.

Termin pojawienia się w sprzedaży oraz cena nowych pozycji nie zostały jeszcze podane. Wcześniej firma Haval zapowiedziała, że w ciągu najbliższych trzech lat na rosyjskim rynku pojawi się co najmniej pięć nowych modeli.

Na początku kwietnia okazało się, że już wkrótce w zakładach Haval koło Tuły rozpocznie się produkcja nowego kompaktowego crossovera o nazwie Jolion. W Chinach model ten sprzedawany jest pod nazwą First Love, ale na rynek krajowy wybrano nazwę Jolion, pochodzącą od angielskich słów joy i lion.

Artykuł z 1 marca Top 5 chińskich gadżetów oczekiwanych w 2021 r. Zdjęcia i szczegóły Wiadomości 7 kwietnia Produkcja crossovera "Radosny Lew" marki Haval zostanie uruchomiona w Rosji

Crossover będzie oferowany z 1,5-litrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym rozwijającym 143 KM i 210 Nm momentu obrotowego. Silnik jest w stanie współpracować z sześciobiegową skrzynią manualną lub siedmiostopniowym "robotem" z dwoma sprzęgłami.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz