W Tomsku pijany kierowca wbił długopis w głowę inspektora policji drogowej

W Tomsku pijany kierowca, który już wcześniej został pozbawiony prawa jazdy, podczas sporządzania raportu wbił biro w głowę inspektora policji drogowej. Informuje o tym gazeta "Vtomske", powołując się na regionalny komitet śledczy.

Foto: Global Look Press

W kwietniu 2020 r. policjanci ruchu drogowego zatrzymali 34-letniego tomiczanina, któremu już wcześniej odebrano prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu.

"Przebywając w pomieszczeniach wydziału dyżurnego MSW Rosji w obwodzie kirowskim, gdzie został zabrany w celu sporządzenia protokołu o popełnieniu wykroczenia administracyjnego, oskarżony wziął ze stołu biro i uderzył nim policjanta ruchu drogowego, wbijając końcówkę długopisu w tył głowy pokrzywdzonego" - podał Komitet Śledczy w oświadczeniu.

Wiadomości 20 lipca 2018 r. Moskiewski kierowca zaatakował policjantów w związku z ewakuacją swojego Porsche Wiadomości 22 lutego 2019 r. Pieszy inspektor AMPP został zaatakowany w Moskwie

Po tym zdarzeniu przeciwko kierowcy zostały wszczęte dwie sprawy karne z artykułów "prowadzenie pojazdu przez osobę będącą pod wpływem alkoholu, podlegającą karze administracyjnej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości" oraz "stosowanie przemocy niebezpiecznej dla zdrowia wobec przedstawiciela władzy w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych".

Mężczyzna w pełni przyznał się do winy. Jako środek zapobiegawczy wybrano zobowiązanie do niewychodzenia.

  • "Wszystko zepsuję!" Policja drogowa opublikowała nagranie pościgu za sprawcami wykroczeń

Komentarze

Dodaj komentarz