Land Rover prezentuje specjalnego Defendera na cześć nowego filmu o Bondzie

Land Rover zaprezentował specjalną wersję SUV-a Defender o nazwie V8 Bond. Jak podaje serwis prasowy marki, nowy model miał swoją premierę z okazji premiery 25. filmu o Jamesie Bondzie "No Time to Die". Samochód jest limitowaną edycją 300 egzemplarzy.

Samochód dostępny jest w wersji trzydrzwiowej (wersja "90") oraz w nadwoziu pięciodrzwiowym (wersja "110"). Sam samochód jest wykonany bardzo podobnie do specjalnego Defendera, który wystąpił w filmie. SUV otrzymał 22-calowe felgi, specjalne plakietki i markowe zaciski hamulcowe Xenon Blue. Nadwozie samochodu pomalowane jest na czarno.

Zobacz ostateczny zwiastun filmu "No Time to Die" z Danielem Craigiem

We wnętrzu Defendera V8 Bond zastosowano nakładki progowe z podświetlanym napisem Defender 007 oraz specjalne podświetlenie obramowań drzwi w postaci cyfr 007. Specjalny wygaszacz ekranu w systemie multimedialnym przypomina o filmach o Bondzie.

SUV jest napędzany przez 5,0-litrowy silnik V8, który rozwija moc 525 KM i moment obrotowy 625 Nm. Jednostka współpracuje z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. SUV z tym silnikiem jest w stanie osiągnąć pierwszą "setkę" w 5,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 240 km na godzinę.

Wiadomości od 31 sierpnia Aston Martin ujawnia samochody z nowego filmu o Bondzie Wiadomości 2 grudnia 2019 r. Video: Aston Martin Jamesa Bonda będzie wyposażony w 'Miniguny' w reflektorach

Łącznie 10 nowych Land Roverów Defender, a także Range Rover Sport SVR, Land Rover Series III i Range Rover Classic wystąpią w nowym filmie o przygodach Jamesa Bonda. Ponadto, w kolejnym filmie o agencie 007 wezmą udział cztery różne Aston Martiny: klasyczne DB5 i V8 Vantage, a także nowoczesny supersamochód DBS Superleggera i superhybrydowa Valhalla. Rosyjska premiera filmu "Nie czas umierać" odbędzie się 30 września 2021 roku.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz